Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Féltek, hiszen látták, hogy még az orvosok, az ápolók is elkapták a vírust, nem tudtak védekezni ellene. De a családorvoshoz sem tudott elmenni az illető, még ha óhajtott volna, akkor sem. Nem volt tilos, de gyalog nehezen jutott volna el, a közszállítás gyakorlatilag nem működött, és ódzkodott is tőle, a rendelőben pedig egy receptnél többet nem adtak volna. A szakorvosok zöme a vírus elleni harcban vett részt. Még egy fogorvoshoz sem mehetett volna, hiszen a rendelők zömét bezárták.
A napokban mintha felébredtek volna a szakorvosok, és mind többen, köztük Radu Gănescu, a legnagyobb krónikusbeteg-védő szervezet, a COPAC elnöke, szólaltak fel, hogy azért az elfoglalt kórházak, klinikák, gyógyintézetek bizonyos hányadát irányítsák vissza a krónikus betegségek kezeléséhez. Így lehetne ezeket is szakorvosolni. Mintegy ötmillió ápolt személyt, komoly kórban szenvedőt ellátni, nem engedni a krónikus betegségeket kezelhetetlenig leromlani.
Egyelőre a legtöbb helyen feléjük sem néznek. Pedig most már kissé lazult az emberek gúzsba kötöttsége, de még mindig a koronavírus uralja a közfigyelmet, az erőket és a pénzt.
Apropó, pénz. Nem kis összeg jött az unióból, és irányítottak a költségvetésből a COVID–19 legyűrésére. Csak azt nem lehet tudni, mennyit, és hova költötték. Mert az ilyen összegekkel nem számol el senki. És mint ilyenkor lenni szokott, elkezdődött a találgatás, hogy hova kerülhetett e summa. Vannak, akik szerint az egészségügyiek is zsebre vágtak jó néhány köteget.
Nyugaton, bármennyire uralta a koronavírus, az országok többségében beindult a gazdaság. Talán Kelet-Európában is ez fog történni. Hogy merre indul majd el Romániában, az még kérdőjeles. Mint ahogy sok minden a COVID–19 járvány körül…