Van egy kis kapzsiság is.Például a hatolykai fürdőben egy mofetta kezelés 8 lej/az első kezelésék néhány percesek!/,Kovásznán a Bene Mofetta /magán!/ 3 lejért szolgáltatja.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Háromszéki turizmus olyan, mint a romániai demokrácia: létezik, és mégsem. Annak idején ódákat zengtek arról, hogy a Borvíz útja keretében Előpatak, Málnás, Oltszem, Bölön községekben fürdőket létesítettek. Hogy a szavaim ne tűnjenek üresnek, összegyűjtöttem néhány korabeli idézetet a sajtóból.
„A Borvizek útja olyan beruházás lesz, amely az ásványvízre épülő hagyományos székelyföldi gyógyfürdőkultúrát éleszti fel” – 2007, Demeter János akkori megyetanácselnök, aki szerint a „nagy értékű beruházás újabb befektetőket vonz a térségbe, újabb fejlesztéseknek ad lendületet”.
„Válságban is lehet gyarapodni, lehet pénzt szerezni, ha van jó elképzelés és bátor helyi vállalkozó, aki azt megvalósítsa. Gondoskodni fogunk arról, hogy szakorvosi irányítás és javallatok alapján működhessen ez az egység, ha lehet, egységes módon” – 2011., az oltszemi létesítmény átadója, Tamás Sándor megyetanácselnök.
„A bölöni beruházás iskolapéldája annak, hogy miért nem szabad soha feladni egy jó ötletet. Ezzel az 5,1 millió lejes beruházással lezárult a projekt, a székely fürdők építését azonban kalákával és más formában is folytatni fogjuk” – 2014, a bölöni átadón, Tamás Sándor.
Ilyen és ezekhez hasonló, pátosszal teli kijelentés, nyilatkozat sokaságát találni az interneten, amelyek mind az sugallják, fontos turisztikai előrelépés a fürdők létesítése, működtetése. Aztán a napokban Grüman Róbert, a megyetanács turizmusért felelős alelnöke ezt nyilatkozza: „Ezek a fürdők jelenlegi formájukban elavultak, medencéjük kicsi, pénzügyileg nem fenntarthatók”. Négy év alatt elavultak? Nem fenntarthatóak? Nem az kellett volna legyen a cél, hogy olyant építsenek, hozzanak létre, ami fenntartható?
Gáspár Béla, Sepsiszentgyörgy
Van egy kis kapzsiság is.Például a hatolykai fürdőben egy mofetta kezelés 8 lej/az első kezelésék néhány percesek!/,Kovásznán a Bene Mofetta /magán!/ 3 lejért szolgáltatja.
Draga vezetoi a Szekelyfoldnek!! Amink van se tudjuk hasznositani. Ezert nagyreszben, TI vagytok a felelosek!!!