Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Azt tudjuk, hogy Széchenyi Istvánt Kossuth Lajos nevezte először a legnagyobb magyarnak. Persze, a legnagyobbak tulajdonsága, hogy ellenfeleiktől sem tagadják meg az elismerést, márpedig a két nagy embert tényleg nem lehet azért elmarasztalni, hogy feleslegesen dicsérgették volna egymást.
Azt nem tudjuk – legalábbis én nem –, hogy Orbán Balázs neve mellé ki biggyesztette először a legnagyobb székely megnevezést, de az biztos, senki nem kételkedik ennek igazában. Most nem azért szólok róla ebben a kis jegyzetben, mert valamilyen kerek évfordulóra készülnénk. Igaz, február 3-án volt születése napja (1829.), s április 19-én emlékezünk halálára (1890.), de székelyudvarhelyi tisztelői már most gondolnak elkövetkező, kerek évfordulós emlékünnepségekre, s ennek jegyében születtek olyan ötletek, amelyeknek kivitelezésével méltóan tiszteleghetnek a székelyföldi óriás emléke előtt.
Háromszéken is sokkal többet kellene emlegetnünk nevét, munkásságát, idéznünk A Székelyföld leírása című monumentális munkájának páratlan gazdagságát, fontosságát, fotográfusi munkájának úttörő szerepét. Túl kevesen tudnak sokat róla, s bátran kijelenthetem, tapasztalatból, hogy rengetegen akadnak, akik nevét sem ismerik. Úgy szoktunk kirohanni Udvarhelyről, hogy a közelben lévő Szejkefürdőn eszünkbe sem jut megállni, bár távolról pillantást vetni a síremlékre, felidézni, hogy a székelység egyik legnagyobbjának emlékét idézi a szépen karbantartott síremlék, az egymás után sorakozó sok-sok székelykapu. Még szerencse, hogy innen nem is olyan messzire, a főút mellett nyugszik a másik nagy székely, Tamási Áron. Ott aztán megállásra késztet a sírral szemközt álló számos gépkocsi, az érdeklődők, tiszteletüket tevő turisták hada.
Udvarhelyen ezekben a napokban emlékünnepség-sorozat zajlik Orbán Balázs tiszteletére, s végre megszületett a megvalósítható álom: mihamarabb emlékházat emelnek a sírhely közelében, a szejkei domboldalon. A Székely Legendárium kitalálói, úgy tudom, az alapkövet is elhelyezték. S ha ők nekifognak, be is fejezik. Ahogy ezt tették és teszik a legendák gyűjtésével, közkinccsé tételével.