Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Új családtag vette át a kisbaconi Benedek Elek emlékház gondnoki teendőit, nagy meglepetésünkre minapi látogatásunkon Bíró Béla, a Mikó volt igazgatója, a nagy tekintélyű volt matematikatanár fogadja Benedek-rokon felesége társaságában az intézménybe érkező kultúrzarándokokat. Indokoltan írtam zarándokot, adott lévén az emlékhely rendkívül gazdag szimbolikája, s a Benedek Eleket övező legendárium – és mi lenne méltóbb e legendáriumnál pontosan az ő alakjához, a folklórgyűjtő és meseíró, jelentőségben és példaadásban túl nem becsülhető, közéleti szerepvállalásában túl nem teljesíthető művész életpályájához.
Bíró Béla tanár úr felesége Benedek-leszármazott, ilyen jogon vette át a család a soron lévő gondnokságot. Az átvétel bejáratódott időközben, állapíthattuk meg, mert a tanár úr tárlatvezetése fölért egy irodalmi kiselőadással, a hozzáillő korrajzzal együtt. Beavatott ugyanis Elek apó életének és sok műfajú munkásságának titkaiba is, fölvázolván ama zegernyés idők főbb erővonalait.
Benedek Elek ugyanis a történelmi összeomlás idején, amikor kétszázezren hagyták el az elcsatolt Erdélyt, 62 évesen a hazatelepedés mellett döntött, magával hozván feleségét és családját a korábban honoráriumaiból fölépített kúriába. 1929-ben bekövetkezett haláláig testhezálló feladatot vállalva, az irodalmi élet megszervezéséhez látott, így a székely írók egy csoportja az ő vezetésével kereste felolvasóesteken a kapcsolatot a közönséggel, majd gyermeklapot, a Cimborát megalapítva tehetséggondozásba kezdett. Így többek közt ő fedezte fel Dsida Jenőt, első verseit közölve lapjának hasábjain, s támogatta Tamási Áront is indulásában. Az erdélyi magyar irodalom két oszlopáról van szó…
Az emlékház máig a legnagyobb szellemi-erkölcsi teljesítmények egyikének foglalata tájainkon.