Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Negyvenhárom méltatás, negyvenhárom életutat bemutató, szépirodalmi mércével is értékelhető beszéd hangzott el Szovátán, a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségének évente megrendezett díjátadó ünnepségén. Ezúttal az Ezüstgyopár díjat nyújtották át a pályájuk során kiemelkedő teljesítményt nyújtó pedagógusoknak (kétévente az Apáczai-díj kerül sorra), akik között egyesek már jóval túl vannak a nyugdíjkorhatáron, de sokuknak még jó pár évük van addig, amíg leteszik végérvényesen a naplót. Egy dolog rangsorolta őket egy csoportba: az általuk eddig elvégzett munka rendkívüli sikeressége, az oktatásba fektetett szellemi és fizikai erőfeszítések figyelemre méltó eredményessége, a közösségért való önfeláldozó ténykedés soha nem lankadó láza.
Megyénkből kilencen álltak ez alkalommal reflektorfényben, mindannyian iskolájuk, településük tekintélyt parancsoló, nélkülözhetetlen személyiségei. Csáky Ernő, Gödri Márta, László Katalin, Nagy Márta Edit, Nagy-Babos Edit, Nagy-Babos Tamás, Sipos Zoltán, Süketes János, Urák Gyöngyvér kitartó és elkötelezett résztvevői, irányítói, kivitelezői, kezdeményezői olyan eseményeknek, amelyeknek hatása évtizedek óta érződik nem csupán szűkebb munkaterületükön, de szerte a megyében, az országban, de azon túl is, ahol magyar művelődésről, magyar anyanyelvről beszélhetünk.
A Kőrösi Csoma Sándor- és Ignácz Rózsa-kultusz, az óvónő- és tanítóképzés szüntelen újítása, a műszaki múlt jelenbe történő átmentése, a mesevilág rejtelmeinek feltárása, az irodalom és színjátszás titkainak megfejtése, a közéleti szerepvállalás, a zene emberszépítő világának közkinccsé tétele, a matematika és műszaki tudományok elmélyítése mind-mind olyan területei munkásságuknak, amelyek a tanórákon túli bolyongást, az érthetetlennek tűnő történések és jelenségek emberközelbe való varázsolását szolgálják. Méltóságteljes volt ez a díjátadás azért is, mert ott ültek a teremben a jövendő pedagógusai, tudósai, orvosai, iskolájuk legjobb tanulói, a Mákvirág-díjasok, akik számára akár példaképként is ott állhatnak a korábban és most díjazott pedagógusok.