Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Percig se gondolja a jövendő diákja vagy öregje, hogy Petőfi önként rohant bele a halálba, mert vitte a költői önérzet. Utolsó nagy hadi útjai Erdélybe vezették-parancsolták, Ő pedig akkor is, mint egész életében, a nemzet javát szolgáló parancsot teljesítette. Fel Bereckig, onnan le Székelykeresztúrig és onnan Fehéregyházára, Bem mellé, a muszka ellen. Halni nem akart, de a rettentő háborúban sem a halál sem az élő nem válogathat.
Az Ő maga élménye volt az élet. Akkor már ismerte imádott nemzete is a nevét. Most, ma is csontig ható fájdalommal gondolunk néha arra is: vajon hogyan élte meg a rabságba visszavert Budapest Petőfi legyőzését, elveszejtését? És hogyan a Kiskunság, maga az egész nemzet?
Az igazságot ki lehet tiltani, az igazak igazát legyőzni nem lehet soha. Fehéregyházát le lehet rontani földig, mint Karthágót pusztították le i. e. 146-ban a rómaiak, ám Fehéregyháza úgy él történelmünkben, akár a sok felkiáltó jel egyike.
Hogyan élhette meg azt a halált is a nép? Talán lehetne kérdezni ötszázezer embert. Félmillió vallomást hallanánk. És ükapák vallomását a balladák magasságából. Petőfi elszállt, lélekmagasságokban van jelen és üti, veri a dobot a világszabadságért. Vannak megélhetési gerinctelenek és vannak az igazat megmondó történészek. Mi válogathatunk. És bizony a választásunk szerint leszünk méltók vagy méltatlanok Petőfiék halálra is legyintő igazához.
Lehet bolygatni matematika és rózsaszín csalódások szerint, mi lett volna, ha a cár nem küldi seregét rá a szabadságharcos magyarokra? Hiszen az osztrákok már verve voltak…
Fáj a találgatás is, ha nem is annyira, mint egy lándzsaszúrás. Petőfi élt, élni fog. De velünk ugyan mi lesz? Megy-e velünk a világ elébb? És megy-e arrafelé a magunk történelme ebben az Európában, amelynek hitéért, kultúrájáért a magunk teljes jelenével aggódhatunk és tesszük is remegve, amit s ameddig lehet.
Érted halni, világszabadság, lehet. De élnünk érdemesebb, arccal Petőfi felé fordulva.