Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Fiam, húzd ki magad, amikor belépsz egy házba, és vigyázz, hogy emelt fővel távozz onnan – hallottam nemegyszer gyerekkoromban. Az életnek nevezett nagy házba is illene méltósággal belépni, és ugyanúgy távozni, ha eljön az ideje; az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata az első cikkben csupán megerősíti azt a mindenkori, isteni rendet, amely bolygónkat jellemezné, ha az emberfia nem rúgta volna föl már réges-régen.
Születés és halál – két egyedülálló esemény. Mennyire érvényesül az emberi méltóság, amikor egy parányi lény kopog az élet ajtaján? A szülészet – a portásszobától a szoptatós kismamák szobájáig ünnepélyes vagy hideg, futószalag-légkört sugall? Nem tudom elfelejteni, amikor a feleségem először szült – törékeny diáklányka –, annyi biztatást kapott az asszisztensnőtől, hogy csendesen, mert nem vagyunk állatok; majd a kisbabát egy négy négyzetméteres teremben egy spanyolfalba vágott apró lyukon át adták ki, mint egy csomagot a mi, szentgyörgyi, középkorba sem illő postánkon. Egy jelképes ajándék, egy emléktárgy jólesne minden asszonynak, gondolom. És persze az is, ha orvos, ápoló nem tegezné le csak úgy, beidegződésből.
„Méltósággal viselt szenvedés után…” – így szólnak gyakran a gyászjelentések. Csakugyan? A hozzátartozók tudják –a szép megfogalmazás mögött gyakran egy műtétekben összefaricskált, eltorzult, csövek között vergődő-kimúló lény rejtőzik. Nem akarok sem kegyeletsértő lenni, sem az orvosok munkáját felülírni, de régóta kísért egy gondolat. Láttam rokonaimat hazugságokban elringatva ilyen-olyan kezelésnek alávetni, mindhiába. Mi lenne, ha az orvos, aki tapasztalatból tudja, mennyire gyatra eredménnyel jár az előírásos terápia, megmondhatná a betegnek: eddig ér a mi tudományunk, esélye vajmi kevés. Joga van műtétre, kemóra satöbbi, ezt az állam fizeti, ennyi ezer euró a kezelés ára. De ön dönthet úgy, hogy nem kér belőle, és akkor megkapja ennek az összegnek a felét: próbáljon meg valami mást, vagy egyszerűen, amíg megteheti, utazzon egyet Párizsba, New Yorkba, örvendjen hátramaradt napjainak. Nem lenne méltóságteljesebb?
Nem kívánom senkinek, hogy oda jusson. Addig is éljünk emberhez méltóan!