Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ha másért nem, legalább a kétezer-ötszáz évvel ezelőttiek figyelmeztetésein való okulásért vissza kell menni néha tova az ókorba. Ma éppen Platón ógörög gondolkodóhoz fordulok arccal, segítséget kérve. Életet és filozófiát szentelt az emberi gondolkodás megértésére, annak jó irányba való terelésére. A gondolkodás megértését majd „megművelését” vizsgálta. Ma sem titokban végzik ezt az emberek. Megérteni könnyebb, mint a pusztulást elviselni. Platón szerint az ember születése előtt már mindent tudott, születésekor azonban semmit. A tanulás a gyermekemberben születésekor benne rejlő tudás fokozatos megvilágításának a képessége. Mekkora hatalmas bizalom a született emberben a filozófus részéről!
Bevallani sem vagyok rest, hogy évtizedek óta csodaként figyelem, ahogy a kisgyermek rövid időn belül a szemünk előtt megtanulja a nyelvet, a beszédet. Ez maga a csoda. Nem tudunk betelni az emberi lét lehetőségeinek csodájával.
Kisüt a nap, ilyenkor a kisgyermekek birtokba veszik a várost, a falut, a mezőket. Maga a gyönyörködés lehetősége. Most jut eszembe Platón, a bizalom filozófusa után Thomas Hobbes (1588–1679) angol filozófus szállóigévé igazult mondása: Ember embernek farkasa.
Lélekkel, szeretettel megáldott emlős, aki időben és összefüggésekben tud gondolkodni. Itt trappol előttünk az évekkel számlálható kurta életben, és nem tudunk betelni vele. És erőt kapok a számonkéréshez, mint egykori tanár koromban. Milliók élnek remegve a jövőtől az emberi környezetben, félve a léttől, a holnaptól. Eközben elzúg fejem fölött a megnevezés, hogy „humán erőforrás”. Manapság egyszerű erőforrás az ember egy megismerhető történelmi korban, annak minden porfellegével. Építő, teremtő akar lenni az egyes ember, de nem kihasználható rab, akinek megnevezése: humán (még csak nem is emberi) erőforrás. Mert az elnyomatásnak is megvan a technikája, akár a termelésnek. Erőforrás a traktor is. Humán erőforrás, egyéb mi is? Mit is…?
Platón szerint a tanulás kelt az agyban világosságot. Hogyan lesz az édes emberkékből egyszerű „humán erőforrás”?