Keressük a fényt!
Egy több évezredes emberi tapasztalatot foglalt tömör mondatba a Könyvek Könyve, mis...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A boldog gyermekkor. Olyan sokszor hallom mostanában ezt kismamáktól, anyukáktól. Szerintük egyik alappillére a boldog gyermekkornak az, ha hagyjuk a kicsit kibontakozni, kreatívan alkotni, nem szorítjuk korlátok közé, nem keseredünk el, ha letörölhetetlen filctollal írja a nevét a frissen lerakott parkettre. Elítélik a következetes, vagy éppen szigorú tanárokat, az ötven perces tanórákat, a jegyekkel való minősítést.
Azt mondják, minden ember addig jó szülő, amíg nincs gyereke. Valószínűleg velem is ez lehet. Nem akarok ítélkezni, sem ellentmondani, hiszen egyelőre fogalmam sincs ezekről a dolgokról. Viszont voltam gyerek, élénken él rengeteg emlék még a fejemben az iskoláséveimből. Gimnáziumban, líceumban, egyetemen hányszor meg hányszor éreztem, hogy az a jegy, amit a munkámra kaptam, nem igazságos. Láttam, hogy társaim sokkal kevesebb energiát öltek a tanulásba, esetleg puskáztak, másoltak, esetenként loptak, de mégis jobb jegyet kaptak, megdicsérték, piedesztálra helyezték őket. És igen, ilyenkor én is úgy éreztem, sokkal jobb lenne olyan oktatási rendszerben tanulni, ahol nem minősítik jegyekkel a diákok munkáját.
De nem viccből van ez úgy, ahogy. Ezekkel a tapasztalatokkal is megrángat a felnőtt élet éppen eléggé. Igazságtalanságokba botlunk úton-útfélen. Például, amikor hosszú perceken át állunk egy hivatalban sorban a pecsétért, és Ilonka kiszól a fülkéből a szomszédjának, hogy menjen nyugodtan előre, hiába csak most érkezett. Hát nem elborít a düh egy időre? Vagy, amikor az álommunkahelyeden a meghirdetett versenyvizsga kamu, hiszen már mindenki tudja, hogy a főnök veje tölti be az állást. Vagy amikor a felettesed a legkisebb botlásodat is úgy kezeli, mintha csődbe vitted volna a céged, a kollégádat meg megdicséri, ha hónapok után végre, egyetlen dolgot nem sikerült elrontania – nem érezzük ilyenkor mindannyian, hogy legszívesebben falnak futnánk, de legalábbis elutaznánk a legtávolabbi országba, hátrahagyva minden nehézséget?
Mert az élet bizony ilyen. És én úgy gondolom, minél hamarabb rájön egy gyerek, minél hamarabb hozzászokik, minél többször tapasztalja meg, annál boldogabb felnőtt lesz, ha kicsiként szeretnénk is megmenteni a fájdalomtól.