Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
De mi is az a fegyverszünet? Béke? Na, ne vicceljünk. Olyan, mint a bokszmérkőzésen az egyperces pihenő. Erőgyűjtés a további püföléshez. A modern idők első feljegyzett fegyverszünete majdnem hatszáz éves. Meghala a dán király, és felmerüle a nagy kérdés, ki légyen az utódja? Két fia mi mást tehetett, mint testvérharcba kezdett a trónért, de az előző királynak is eszébe jut, megpróbálná még egyszer. Csihi-puhi stb. Mondaná az ember, az ő dolguk. Ám dehogyis. Az oldenburgi gróf (ez Németországban leledzik) beleszólt a vitába. A svédek dettó, Lübeck kereskedőváros ugyancsak, én támogatlak téged, ha te nekem fizetsz magas erkölcsi alapon. Embargó, fenyegetés miegymás, míg 1537-ben megszületik a kopenhágai fegyverszünet. Aztán jöttek az újabb háborúk.
Szóval a dánok meg svédek háborúzgattak a németekkel? Megáll az ész! Bizony, bizony.
A Hamletben a király úgy akar megszabadulni Hamlettől, hogy Angliába küldi. Milyen ürüggyel? Hogy „sürgettesse az esedékes adót”. Igen, volt idő, amikor az angolok, illetve az Angliában élő népek rettegtek a dánok őseitől, és adót fizettek nekik, hogy legalább életben maradhassanak. Persze ez régebb volt, a 11. század környékén, Shakespeare nem sokat törődik a történelmi pontossággal, Hamlet Wittenbergben diákoskodik, márpedig az ottani egyetemet 1502-ben alapították.
De képzeljük ma el Boris Johnsont amint sarcot küld az apró Dániába. Változnak az idők, ugye? És milyen boldogok vagyunk, mert mai felvilágosult Európánkban senki nem szól bele egy kis ország választásába. Nem fenyegetnek gazdasági szankciókkal, és az adott szó megtartatik.
Hogyan látom a mostani bukaresti esedékes fegyverszünetet? A verekedés akkor fog csitulni, amikor egy-két békealáírót hordágyon visznek el. Sebaj, helyrejönnek. Kórházaink haldoklói kevésbé szerencsések.