Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bocsássanak meg nekem, hogy ezt a számomra rendkívül csúnya szót használom, amely semmiképp nem válik a magyar nyelv dicsőségére. Pedig ott van, használják, s akit ezzel illetnek, az kétségtelenül „hírességnek” számít. Persze, nem olyannak, amilyenre a józan észjárású ember gondol. Igaz, léteznek kifejezéseink, amelyek a jelzett szóval vannak összefüggésben, ám azok egészen más hangulatot keltenek, érzelmileg másképpen hatnak ránk.
A celebrál a méltóságteljességet sugallja, a celebritás ugyancsak a kiemelkedő teljesítményt nyújtó személyiségekhez köthető. Ki is tehát ez a celeb? Könnyű megfejteni, ha az ember időnként a kereskedelmi tévéadókra kapcsol, mert azok tele vannak celebekkel, kihámozhatjuk, hogy valamiféle „hírességek”,” tévésztárok”, „VIP”-ek…
Hogy mindez miért foglalkoztat éppen most, s milyen kapcsolatban van mindez az értékrenddel? Nos, pár nappal ezelőtt olvastam az úgynevezett Forbes magazin 2017-es felméréséről, amely rangsorolta a legértékesebb magyar celebeket. Arról nem volt szó, hogy tulajdonképpen euróban kifejezve mennyit is érnek, a sorrend viszont annál figyelemreméltóbb! Első – ki is lehetne más – Sebestyén Balázs, az RTL Klub műsorvezetője és rádiós, második Ördög Nóra a Tv2-től, harmadik D. Tóth Kriszta a saját online portáltól, negyedik Majka rapper-műsorvezető, ötödik Alföldi Róbert színművész, műsorvezető. S hogy minek alapján alakult ez a sorrend? Erre is fény derül: a hirdető cégek számára jelentenek nagy értéket!
Egy dolog aggaszt: vajon beszámították a feltételek közé az anyanyelv használatát, a közízlés szolgálatát, az erkölcsi normák betartásának szükségességét? Úgy vélem, a magyar nyelv romlásának, rombolásának egyik legfőbb eszköze maga a fentebb említett televízió, amely tartozhat ugyan a legnézettebbek közé, lehet a legsikeresebb reklámközvetítő, de az anyanyelv szolgálata terén többet árt, mint használ. Jó példaként idézhetők erre éppen a győztes műsorai!
Valamikor gyermekkoromban úgy gondoltam, hogy aki emberek elé áll, bármilyen témában hozzuk intézi mondanivalóját, az „megválogatja” szavait, „jó” példát mutat, és témája nevelő hatással kell bírjon. Ma mindenki celeb, akire felfigyel egy kisebb vagy nagyobb csoport, de mindegy, ha rossz példával tűnik is ki. A híresség szónak más értelmet adtak ezek a „celebek”. Szerintem a híresség szó, olyan emberre kell valljon, akire egy közösség évtizedekig vagy évszázadokig büszke lehet.