Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
No de a posztmodern írótábor nagyobb fele egyáltalán nem keresi az olvasók kegyeit, mi több, szinte elzárkózik tőlük, pár tucat vagy mondjuk, kétszáz példányban megjelent kötetein féltékenyen kotol, legfeljebb egy-egy szerkesztőségnek vagy kiszemelt recenzensnek juttat belőle. Verskötetek bemutatóira is alig akad érdeklődő, ugyanis a közönség rájött, nem neki készülnek ezek az írások. A költővé költők által felkent illetők nem is bánják, hogy csak a vájt fülűek érdeklődnek műveik iránt, s a költő státusra, a „trónusra” féltékenyen vigyáznak, annak közelébe se engednek senkit, illetve csak azt, aki a fenti elzárkózás úzusát műveli.
Ezért érdemes megszívlelni, amit Bíró Béla, az ismert irodalomtörténész és esztéta mond egy újabb írásában: A hagyományos „ lírában a költő mint a szubjektív belsőség alanya (…) kiválik ugyan a közösségből, de vissza is talál közösségéhez. Ez a szabályos körfolyamat a költészet minden vonatkozását a legapróbb formaelemekig áthatja, s így válik alapvetően lírai tartalommá, azaz a közösségből való kiválás és az abba való visszatalálás érzéki megjelenítőjévé: az időmértékes vagy hangsúlyos verselés szabályosan ismétlődő alakzatai: a verslábak, a rímek, a szakaszok, a refrének vagy a versszerkezetek” stb., az „úgynevezett kötött formák révén.
Az újkori költészet mindinkább eltávolodott ettől a sémától. A hangsúly a közösségről már társadalmilag is az individuumra, azaz a közösségből való kiválás mozzanatára helyeződött át, az ihlet szakrális aspektusai jobbára elsorvadtak, s a közösséghez való visszatérés is relativizálódott. A költő gyakorta már csak önmagával kommunikál. Ez az az attitűd (mellyel Arany és Petőfi még polemizál) vagy a költészetnek az a formája, melynek keretében a költők (a fokozatosan semmibe tűnő olvasóközönség feje fölött) jobbára egymással társalognak, a legújabb kori költészetben szinte már általánossá válik.”
No de a világlíra történetében voltak még ilyen időszakok s azokat a kitárulkozás korai követték. Miért lenne korai ezt megint leszögezni?