Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nevezhetem Gelencét akár a világ tetejének, még határvárosnak is. Miért is ne?! Az első világháborút követő rettenetes békeparancsolat, Trianon ítélete után a falu lakossága valóságos kerületekre, három részre tagolódott; nem véletlenül, nem ám, hanem a magyar–román határhoz közelebb kerülő részen ügyesen megtelepedtek a románok, az külön kerület leve. A lakosság a háború előtt 3663 lélek, abból mintegy 280 cigány.
Az újkori román árulás – több is volt – 1916-ban rettenetes mészárlással járt. A román királyság haderői és az azt mindig is követő gyilkos csürhe rettenetes mészárlást, rablást, fosztogatás jelentett Erdély és abban Székelyföld rovására. Aztán megtelepedtek a háború után Gelencén, külön falurész. És a többi. Az élve maradt magyar törzslakosság végezte a dolgát, temetett, szántott, vetett, öntözte a temetőket, sírokat sírva. Úgy mondja Arany János A szegény jobbágy c. versében (1847): Végzi keservesen vármegye robotját.
A történelmi folyamat mossa a magyar partokat máig is. Kommunista rendszer jött, sok rablással, ment, ugyanazzal. A szegénység ugyanígy. Arany János és örökéletű verse maradt, amíg a magyar is: „Ami volt körülem egy kevés zsiradék,/ Gyors hintóitokra mind felkenegeték…” Így igaz. S az igazságot nem lepi, nem porlasztja a sáros idő.
Nem jöve el hozzám se a tűnődés ideje, hiszen leginkább dologidő van. Csak elnézem a csendes számítógépem, megint kifolyt belőle a hazai technika: a gyors hintók, drága repülők, gépkocsik ma is, mindig is elvitték innen suttyomban a bevételt, kivétel nélkül a kormányosdiban. Eddig csak vasárnap rekkentették el a világhálót, most már hétköznap is. Nem telik. Kerengnek a gyors hintók, fenyítik a szegény székely jobbágyot, pofa be!
Nézem, meglyukadt nálunk immár a technikában gazdag 21. század is. A kevés zsiradék, ami volt, azt mind felkenegeték a hihetetlen gazdag politikai palotákra, életvitelre, hitelre, s mindezt a szegény jobbágy szenvedi Székelyföldön ez úri században, Gelencén innen és túl, a román elnyomás Óperenciás-tengerén is túl, a Kárpátok csúcsain és lejtőin. A magyar világunk tetején.
Nagyon szeretem Czegő úr irásait , véleményét olvasni , – sajnos véleményei, gondolatai , irásai a valóság a jelenben – tisztelettel egy hűséges olvasója