Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kormány a heves nemzetközi és belföldi ellenreakciók dacára is rendületlenül viszi előre az igazságügyi reformot, és az vádhatóság káderei körében végzett tisztogatási hadműveletét. Ezért csöppet sem tűnik meglepő fejleménynek, hogy a leszámolás lángjai elérték a Legfőbb Ügyész személyét is. A lángnyelvek már a hivatalt irányító Augustin Lazãr talpát nyaldossák.
Az igazságügyi miniszter többek között a titkosszolgálatokkal kötött titkos megállapodások bűnét olvassa a főügyész fejére a menesztést indokoló jelentésben, a vádhatóság pedig azzal védekezik, hogy az erre való felhatalmazás megtalálható egy 2005-ös kormányhatározatban, amely az Országos Korrupcióellenes Stratégia gyakorlatba ültetéséről rendelkezik.
Ez a két konfrontálódó és meglehetősen képlékeny jogalap, mit felvonultatnak a nyilvánosságban a szembenállásba bonyolódott felek, és ezt színezik tovább, egészítik ki a politikai pártok véleményvezérei és közírók, kik hol a pokolra kívánják, átkozzák, vagy éppen tagadják még a létét is a Titkosszolgálati Együttműködés Rendszerének, és inkább a választott kormánytól féltik a jogállamot, demokráciát, és az igazságügy függetlenségét.
Hatalmi és döntő pozícióban viszont a kormány narratívája és szándéka van, és annak útjában jelenleg nem áll semmilyen törvényes akadály. A korrupcióellenes ügyész menesztése körül kirobbant vitára pontot tevő alkotmánybírói határozat óta már az államfő sem. Vagyis kevés találgatnivaló maradt a főügyész sorsát illetően. A szociáldemokraták Lazăr eltávolításával pontot tehetnek az igazságügy átszervezésére, megszabadulva egy több éve húzódó, a párt számára jelentős presztízsveszteséggel járó nyűgtől.
Ehhez a forgatókönyvhöz illeszkedik a szenátus és az ALDE elnökének, Tăriceanunak a megnyugvás és harmónia húrjait pengető, egy az igazságügy kérdésében összpárti békepaktum kidolgozására és elfogadására tett javaslata. Kérdés persze, hogy egy európai parlamenti, majd elnökválasztási kampány küszöbén mekkora a valószínűsége egy ilyen pajtáskodásnak, tekintettel arra, hogy több új politikai szervezet is az igazságügyi reformból kiaknázott politikai tőkének köszönheti a létét.