Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
E lnézést kell kérnem az igényes olvasótól e nyakatekert mondatért, de a nyolcadik osztályosok magyar nyelvből történő „levizsgáztatása” ezt juttatja eszembe. Olyan ez a szélmalomharc a mások által igen tekintélyesnek tartott magyar nyelv tisztaságáért, mint a szüntelen békeharc. Békéért kiáltanak, fegyvereket követelnek.
Mi is ezektől a vizsgáktól, számonkérésektől azt várnánk el, hogy erősítsék a „felmért” magyar gyerekek saját nyelvük iránti tiszteletét, a szép szavak használata erősítette önbizalmat. Ám ennek az ellenkezője történik. Évek óta hadakozunk azért, hogy ne maradjon felesleges mindaz a tudás, amire szert tettek nyolc esztendő alatt ezek a diákok, s legyenek büszkék arra, hogy sok nagy ember csodálattal tekint a zeneileg páratlan hangzású, kifejezésekben rendkívül változatos és hajlékony szókincsünkre, mondatfűzéseinkre. Mindezeknek megismerése, megismertetése az iskolában eltöltött esztendők alatt hol gazdagabban, hol szegényesebben megtörtént, megtörténhetett volna. És ennek felmérése lenne tulajdonképpen e képességpróba szerepe.
Hadd áruljam el, engem Törökországban ért el a hír, hogy magyarból megint… A román megközelíthetőbb volt, mint tavaly, a matematika sem volt szokatlan. Egyedül a magyar. Azért az érdekesség kedvéért leírom, mivel is indítják a tételek összeállítói a javítókulcsot: „Explicit információk visszakeresése a szövegből.” Négyszer egymás után. Belelapoztam az Idegen szavak szótárába. Bő az azonos értelmű szavak tárháza. Nyilván, magyarul.
Adalékul még egy kiragadott mondat a sok közül: „A modalitás kifejezésének nyelvi repertoárja”. Nem csupán az értelmezni akaró tanuló kerül nehéz helyzetbe, hanem a javító tanár is. És csodálkozunk, hogy magyarból a megyében senki nem kapott tízes osztályzatot. Persze, a nyelv nem matematika. Ám a magyar irodalom oly sok csodálatos példáját nyújtja a lehető legszebb kifejezéseknek, hogy azok között válogatni, azokból példamondatokat idézni szerintem a tételkészítők számára is sok örömet jelenthetett volna. <<
Nagyon igaz. És nagyon csalódottak a diákok, itt a kitartóan tanuló gyermekekre gondolok. Nem is cél a tanulni akaró diák támogatása. Magyar anyanyelv………