Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Két hónappal a Szovjetunió lerohanása előtt Hitler helyettese, Rudolf Hess Skócia felé repült magánrepülőgépén, valószínűleg békeegyezményt remélve a brit birodalommal. Az átkozott bizalmatlanság keresztbe tett azonban, Hess börtönbe került, pedig talán a világ megúszhatta volna a mészárlást, a holokausztot, mi pedig a bolsevik rémálmot.
A kereszténység talán legszebb alakja, Assziszi Szent Ferenc szívvel, nem geopolitikával érvelve ment a közel-keletre, meggyőződése lévén, hogy többet ér hirdetni az evangéliumot Mohamed követőinek, mint tűzzel-vassal irtani őket. Az, hogy nem sok sikerrel járt, némely nagyokos hittársának köszönhető, akik úgy gondolták, annál jobb Krisztus-követők, minél inkább szidják az iszlámot. Lett belőle keresztes hadjárat, Bizánc bukása és török világ, nem csak Magyarországon.
A két világháború között, a feszült hangulat ellenére Bitay Árpád, Szemlér Ferenc, Dzsida Jenő a román irodalom gyöngyszemeit tárták a magyar közönség elé. Gozsdu Emanuel vagy Manó, ahogy tetszik, magyarként Deák Ferenccel írogatta a törvényeket, dúsgazdag román ügyvédként pedig nemzete fiataljait segítette; szomorú, hogy a bajkeverők az ő nevében mindmáig szítják a gyűlöletet. Gelu Păteanu után Marius Tabacu vállalja a hídember szerepét, bárcsak sokan követnék.
Emlékeznek a jelenetre, amikor az amerikai rosszfiú kosaras, Dennis Rodman zokogva sír az örömtől, miután sikeresen létrejött a Trump és Kim Dsong Un közötti találkozó? A kétméteres, vadságáért Féregnek nevezett sportoló minden botrányát jóvátette rögeszméjével, hogy Amerika és Észak-Korea szót érthetnek bombák nélkül, ezért többször ellátogatott a messzi országba, kockáztatva a börtönt itt is, ott is. Most pedig Stevan Seagal hasonló magánmisszióval próbálkozik Oroszország felé. Gérard Depardieu már régebb kilépett a primitív oroszellenes irányzatból.
Lehet, hogy a világ lütyőnek tartja azt, aki a szomszéd királyt nem agyonveri, hanem kamillateával istápolja, mint a mesehős sárkány, Süsü. De mesén innen vagy túl, végül mindig annak van igaza, aki jobban tud szeretni.