Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Én viszont most egy másik alkalomra térek ki, van annak vagy harmincöt éve. Az akkori himnuszéneklés olyan nevetségesre sikeredett, hogy akár bosszankodni is lehetett volna emiatt. A Szakszervezetek Művelődési Házában a helyi megyei lap szerkesztőjeként vettem részt a pionírok megyei tanácskozásán, amelynek több illusztris vendége is akadt, kezdve a bukarestiektől a megyei vezetőségig. Az ünneplőbe öltözött kisebb-nagyobb diákok csiviteltek, sugdolóztak, kacarásztak, s azonnal elhallgattak, amikor a terembe beléptek a hivatalos személyiségek.
Volt közöttük fővárosi küldött, az országos pionírszervezet egyik vezetője, a helyi vezetőség emberei, például az egyik megyei párttitkár. Nyilván, ő nyitotta meg az ülést, s felszólította a jelenlévőket a himnusz eléneklésére. Én, lehet szerencsémre, egy oszlop mögött kaptam üres széket, onnan figyelhettem a termet.
Hatalmas erővel indult a Trei culori cunosc pe lume (Három színt ismerek). Azt hiszem, és le merem írni, rajtam kívül mindenki énekelt. Az elnökségben ülők, vagy kilencen, szembenézve a kipirult arcú tanulókkal, harsányan fújták, a második szakasznál már lanyhult a lelkesedés, egyik-másik személyiség a papírjait kezdte rendezgetni, s ahogy a versszakok egymás után felhangzottak, a felnőttek rendre elmaradtak, mindenkinek egyéb dolga akadt. De a gyerekek fújták, félbe nem hagyták, amíg pontot nem tettek a tizenkét vagy tizenhárom szakasz végére.
Nem lehetett pontosan tudni, hány versszakból is áll, mert állítólag a pártfőtitkár és neje a nagy költő verséhez még hozzáírt vagy kettőt. S mosolyoghattam is, mert eszembe jutott, hogy egy-egy tanintézetben a reggeli kötelező himnuszéneklés kiváló lehetőséget nyújtott az órakezdés kitolására. Ehhez azonban meg is kellett tanulni a szöveget, de bizonyára a dévaj diákoknak megérte, hogy minél jobban elnyújtsák ezt a hangulatos napkezdést.