Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kétségtelen, hogy volna néhány cikkely az igazságügyi törvényekben, amelyet Liviu Dragnea nem bánna, hogyha saját kezűleg írhatna meg. A nagyobbik kormánypárt elnöke még így sem lehetne egészen biztos abban, hogy megússza azt az affért, amikor, például kéz alatt eltűntettek egy szigetet a Dunán, vagy megbundázták a fél megye útjainak aszfaltozását.
Ugyanakkor azt is világosan látni kell, hogy az igazságszolgáltatás működését szabályozó törvényeket valóban módosítani kell, hisz nem lehet vita afelől, hogy az Európai Unió (például az ártatlanság vélelmére vonatkozó) ajánlásait be kellett építeni a törvénykezésbe. Az alkotmánybíróság is több cikkelyt talált, ami ellentmond az alaptörvénynek, amelyeket szintén szó nélkül át kell(ene) venni.
Nehéz vitatkozni a korrupcióellenes főügyésszel is, aki úgy értékeli, hogy az igazságszolgáltatás „ostrom alatt áll”, és hogy „tehetős korruptak tömege” próbálja meg hitelteleníteni az igazságszolgáltatás intézményeit, elsősorban a korrupcióellenes ügyészséget (DNA). A DNA eredményei igazán látványosak, valóban nagy neveket (is) elkaszáltak.
Mégis elgondolkodtató, hogy indokolt-e ez a hurráoptimizmus, ami tevékenységüket kíséri. A hozzánk közelebb álló, általunk jobban ismert ügyekben nyilvánvalóan kilóg a lóláb, hogy gombnyomásra működnek, és a lazára hagyott törvényszövegek mentén azt visznek el, akit akarnak, akkor, amikor akarják. Elég csak a sepsiszentgyörgyi, csíkszeredai vagy kolozsvári magyar városvezetőkre gondolnunk, vagy legutóbb, a marosvásárhelyi katolikus gimnázium ügyére, ahol már az is teljesen érthetetlen – függetlenül attól, hogy történt-e bármiféle mulasztás, vagy akár törvényszegés –, hogy mit keres ebben a DNA, milyen köze, joga, hatásköre van eljárni egy tiszta adminisztratív ügyben, ahol korrupciós vád még csak fel sem merülhet.
Akkor hol az igazság? Lassan úgy járunk, mint az ügyvédbojtár, aki szóvá tette, hogy a bíró az alperesnek és felperesnek is igazat adott. Mind a kettejüknek nem lehet igaza, mondta a fiatal jogász, mire a bíró: neked is igazad van, fiam.