Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A fogalmat görög szóból (kedvesnek lenni) és egyházi használatból (természetfeletti képesség) származtatják, de a hétköznapi életben a legegyszerűbb, legkézenfekvőbb dolgot jelenti, ami intézmény, teszem azt egy államgépezeten belüli fontos szerepkör irányítására vállalkozó embertől elvárható. Azaz a lehető legtermészetesebb adottságot jelenti, amivel egy vezetőnek rendelkeznie kell ahhoz, hogy a választók hiteles jelöltnek tartsák, hogy voksukat emiatt őrá adják, és nem arra, akiben mindez nincs meg.
Mi a teendő azonban akkor, ha valóságos hiánycikke a kínálatnak ez az elvárható tulajdonság, mi több, ordítóan hiányzik majd’ mindenik jelöltből? Ez ugyan némi önbizalommal töltheti el a tehetségtelen pályázót, hiszen ennélfogva hiányossága nem annyira szembeszökő (ezért a vitát is elutasíthatja), de e hamis magabiztossággal a választók semmire sem mennek, az ország pedig ugyanvalóst csakis csődbe.
Minek nevezzük a válogatást, mely eredményére csak ama szólás illik, miszerint az egyik kutya, a másik eb? Hányasra osztályozzuk azt, aki személyes meggyőzőképességből, bizalomkeltő hatásból bukásra áll, vagy legfeljebb intővel bocsátható útjára?
Egy meghatározás szerint a karizma „személyes vonzerő, amely másokból csodálatot, lelkesedést és lojalitást vált ki”. Én egy szimpla szónoki képességgel is beérném. Ha mindezek ellenkezője vesz erőt rajtunk, illetve a beszédkészség is hiányzik, mekkorát kell hazudnunk ahhoz, hogy valódi választásnak állítsuk be szavazatunk leadását?