Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Igen ám, de az egykori történet szerint őkelme szavainak – aki egymás után kétszer riasztotta hamisan a falu lakóit, hogy segítsenek megvédeni a nyájat a farkastól – harmadszor már senki sem adott hitelt, s így a farkas vígan lakmározhatott…
Hogy mégis megtörténhet a címbe foglalt két szó összekapcsolása, az bizony el is várható egyes helyzetekben, mindenekelőtt akkor, ha az igazság kimondását tartjuk szem előtt. Egy hazugságon, valamint a szólás- és véleményszabadság tiltásán alapuló rendszerben nem kétséges, hogy éppen szükséges igazat hazudni. A mi nagyobb térségünkben, főleg a diktatúra utolsó két évtizedében, például az irodalom világában ez különösen jól érvényesíthető eljárás volt.
Figyelmet érdemlő példáját mutatta ennek az írói kísérletnek Méliusz József. Mintegy negyven évvel ezelőtt tett nyugat-európai utazásának élményeit rendhagyó útirajzban kezdte el tárcák formájában hétről hétre közölni a korszak egyik lapjában, Tranzit kávéház címmel. A szabad világban feleségével tett utazás ihlető erővel hatott az íróra, így saját és családja drámáját rendhagyó módon tudta megírni, művészileg hitelesen ábrázolva a kommunista rendszer súlyos visszaéléseit. E rezsim teljeskörű berendezkedése kezdetén történt bebörtönzését (1949–1955) és első felesége állami erőszakszervek általi likvidálását (1951) útitársa álmaként mesélte el, vagyis a megtörtént szörnyűségeket, tehát a valóságot álomnak, azaz fikciónak álcázva mutatta be. Kijelenthetjük hát: az író igazat hazudott úgy negyven évvel ezelőtt, egy olyan rendszer körülményei között, amely tiltotta a szólásszabadságot, az igazság kimondását…
S minthogy Méliusz hosszú élete alkonyán megérhette a rendszerváltozást is, idős kori írói feljegyzései során aforizmaszerűen megfogalmazott egy, a fent leírt helyzetre illő gondolatot is. „A művészet a diktatúrában: igazat hazudni.”