Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Jó néhány esztendővel ezelőtt, amikor a magyar származású amerikai Tom Lantos Romániában járt és a magyar újságírókkal beszélgetett, arra figyelmeztetett, hogy egy olyan szegény országban, ahol éppen csak rakosgatni kezdik a demokrácia alapjait, ügyelni kell, hogy ez nehogy egy újabb diktatúrába csapjon át. Ez azzal kezdődik ugyanis, hogy előbb nem tartják be az emberi jogokat, majd kettéosztják a választótömeget jóra és rosszra, majd megkezdődik az állampolgárok bizonyos hányadának kiszorítása. Ez nagyon könnyen bekövetkezhet, annak ellenére, hogy még a leghatástalanabb demokrácia is többet ér a leghatékonyabb diktatúránál.
A változás utáni évben Székely János is figyelmeztetett egy, a demokráciáról szóló írásában, hogy bár a nép uralmának sok hibája van, mégis a lehető legjobb minden más uralkodásnál, de főleg a diktatúránál. Mi ezekre a szavakra buzgón bólogattunk, de alig telt el negyedszázad, s a demokráciának csak apró szilánkjai csillognak, a jogállam pedig csak álom, és már érezhető, hogy valaki megint abszolutizmusra törekszik. Az ő kormányát, az ő parlamentjét, az ő egyeduralmát akarja!
Gabriel Andreescu fújta meg a legerősebben a sípot, arra figyelmeztetve, hogy az emberi jogok elmismásolása, az alkotmányos jogok be nem tartása mellett nem csak a románság kettéosztását akarja a frissen újraválasztott államelnök, hanem az erdélyi magyarság beolvasztását, eltüntetését is. Sajnos, az ilyen hangokra egyesek oda sem figyelnek, sőt támogatják. Egyszerűen nem hiszik el, hogy egy diktatórikus uralom megint bekövetkezhet.
A korábban díjazott valóságriportokat készítő, most európarlamenti képviselő Carmen Avram állította: a mai időkben sunyin közelítenek a diktatúrához, úgy, hogy a közember észre sem veszi. Csak annyit érez majd, hogy jogai lassan eltörlődnek, és mindent csak egy mindentudó atyuska vezet. De mind több újságíró figyelmeztet a veszélyre, pedig ezek közül néhányan az államelnök mellett dolgoztak. Szerintük ügyelni kell minden alkotmányt romboló, jogot megmásító és a társadalmat önkény felé toló, túlzottan nacionalista lépésre. Mert vékony a fal, amely a román demokráciát az egyeduralomtól elválasztja.