Keressük a fényt!
Egy több évezredes emberi tapasztalatot foglalt tömör mondatba a Könyvek Könyve, mis...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az üzleti-gazdasági, a tudományos vagy a közélet terén egyaránt így van ez. Példaként fordulhatunk a történelemhez vagy pedig a regényirodalomhoz, de nyilván közvetlen környezetünkben is találni követendő életpályákat. Persze a népmesékről sem feledkezhetünk meg, mert bizony még egy – ma azt mondanók – mélyszegénységben tengődő legénykéből is lehet király, ha egyszer csak gondol egy nagyot, s a jóérzésre, józan eszére és találékonyságára hallgatva elindul világot látni…
Van tehát kitörés és felemelkedés bármely nehéz, mondjuk így, megörökölt társadalmi helyzetből. Bizonyára vágyik is erre minden emberfia, s büszkeséggel tölti el, nemcsak őt magát, de közvetlen környezetét is, ha sikerül ez neki. Van eset, amikor fel is nagyítják az illető családtag, rokon vagy ismerős „sikerét”, már-már legendákat szőnek személye köré, s ettől fogva elkezd önálló, a valóságtól teljesen elrugaszkodó életet élni hősünk, akire úgymond rátalált a szerencse, vagyis: szép karriert futott be.
Igen ám, csakhogy egy-egy ilyen „karriert” befutott kedves személyről egyszer-egyszer kiderül a valóság, hogy bizony kitörnie örökölt helyzetéből nem tud, hogy nincs számára felemelkedés, s hogy „kiharcolt” helyét környezete nem taksálhatja többre, mint ahonnan elindult, esetleg a gyermeki vágyak s a megszépítő képzelet látja igazi, illetve szép karriernek az illető „sikerét”. Merthogy a gyermek őszinte s vágyai szárnyalnak!
Ezt tanúsítja az az eset is, amikor a tanár egy iskolás fiútól érdeklődik annak testvérbátyja iránt, aki bizony kimaradt az iskolából, még mielőtt a kötelező nyolc osztálynak a végére járt volna. A megkérdezett fiúcska a hol van s mit csinál testvéred kérdésre egy kis büszkeséggel szavaiban azt válaszolta, hogy a pástétomgyárban dolgozik. Az újabb kérdésre pedig, hogy ott mi jót csinál, gyorsan jött a szomorú valóságra fényt vető válasz:
– Ganyét hány a disznyók alól, tanár bácsi!