Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Lehetünk-e mesterek például az életvezetés terén, vagy csak műkedvelői szinten gyakorolgatjuk egy életen át a „szakmát”? Tagadhatatlan ugyanis, hogy sok esetben állunk tehetetlenül egy-egy váratlanul felmerült kérdés és feladat előtt, nem tudjuk, hol kellene keresnünk a megoldás kulcsát. Kudarcot vall ilyenkor a „mester”, mert – hasonlóképpen minden más iskolához – az életiskola sem készíthet fel minden életkérdés megoldására. Keresgélünk hát az életben sok esetben, s be kell hogy lássuk, többnyire műkedvelőkhöz hasonlatosak lehetünk csupán…
A műkedvelő ugye kedvtelésből műveli egyik avagy másik szakmát, mesterséget, nemkülönben a művészetet vagy a tudományt, s ennek nyomán akár megbecsülendő eredmények is születhetnek tevékenységének köszönhetően. Ha viszont a szót lekicsinylő, esetleg rosszalló értelemben használjuk, felkészületlen, tehetségtelen embert értünk alatta. Ez utóbbiak veszélyesebb fajtája pedig a dilettáns, azaz hozzá nem értő, járatlan és illetéktelen. Bár jelentésbeli átfedés van – láthatjuk – a műkedvelő és dilettáns szavak között, az olasz eredetű dilettáns rendszerint pejoratív értelemben használatos. Igaz viszont, az ilyen ember magabiztosság dolgában általában nem szenved hiányt! Óvakodni is mindenki a dilettánstól szokott, lett légyen példának okáért az illető mesterember, testnek vagy léleknek gyógyítója, továbbá művész vagy tudós képében tetszelgő. Utóbbiak gyakran a meg nem értett zseni szerepét alakítják saját kisebb-nagyobb környezetükben, amiért ugye a többségnek folyton lelkiismeretfurdalása kellene hogy legyen. Akik hozzá nem értő, mi több, dilettáns módon űzik „hivatásukat”, ténykedésükkel esetleg azt érik el, hogy durva mód eltorzítják a jó ízlést s rontják a józan ítélőképességet…
Jó a magabiztosság, bármihez is lát az ember, de kellő alázat és alapos felkészültség nélkül, hadd mondjam azt, egészséges önismeret híján könnyelműségnek számít, ha ilyen-olyan vállalkozásba kezdünk, vagy valamilyen hivatást választunk, mert úgymond csakis olyat érzünk magunkhoz méltónak. Petőfi a kortársi lantosokat figyelmeztette a hivatással járó felelősségre, mondván: „ne fogjon senki könnyelműen a húrok pengetésihez!” Persze ma is vannak, akik úgymond lantot fognak, s akiknek nem az adott területen való felkészültségét és hozzáértését, mi több, tehetségét, mindössze kétséges magabiztosságát tartja szem előtt, s értékeli a többség. A dilettantizmus nagyobb dicsőségére!