Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ha van valami, és ha sok valami van, amit érdekes és érdemes időalagútban is megvizsgálni, az egyik kétségkívül a női foci. Az 1970-es években, a tévériporterek még ilyen kifejezéseket használtak a női focit közvetítve: fejecskéje, lábacskája, bokácskája, mellecskéje, combocskája. Attól függően, hogy a labdácska a hölgyecske melyik testrészét érintette, vagy hol sérült meg éppen. Akkoriban itt, Székelyföldön, a romániai, erdélyi átlagnál sokkal konzervatívabb történelmi régióban a vasárnap délutáni Nevessünk együtt Stan- és Brannal jeligéjű tévéműsorok hangulatát idézte a női foci. Fiúk között előfordult, hogy amikor – gyakran – lányokról beszéltek, egyikükről, másikukról valaki azt mondta: „jó csaj, de belerúg a konzerves dobozokba és a fiúkkal lábteniszezik”. A hangsúly a „de” szócskán volt, és súlyos lepontozást jelentett.
Ma? Atya ég! Az augusztus 27-én kezdődő romániai élvonalbeli női labdarúgó bajnokság 12 csapatából három székelyföldi, mégpedig a Vasas Femina FC Székelyudvarhely, az FK Csíkszereda és a Ladies Marosvásárhely! Ha Sepsiszentgyörgyöt is ide számítjuk, a négy városunkban több száz lány és hölgy játékosa van a labdarúgó szakosztályoknak! A román korosztályos (U15-U19) leány foci válogatottakba rendszeresen behívnak székelyföldieket.
Romániában és Erdélyben csak 32 éve hivatalosan elismert sportág a női labdarúgás, korábban néhány nagyvárosi klubcsapat működött ugyan, tornákat is szerveztek, de hivatalos, állandó versenylehetőség nem volt a lányok, hölgyek számára. A válogatott 1990-ben alakult. Sajnos, a 32 év alatt nem sikerült kijutni sem olimpiára, sem a világbajnokságok vagy az Európa-bajnokságok döntő tornáira. A nagy válogatott éppen most készül a szeptemberi, két utolsó vb-selejtezőjére. A kijelölt keretnek ismét vannak székelyföldi, erdélyi magyar tagjai, igaz, mindannyian külföldi profi klubok játékosai.
A magyar női válogatott olimpiára és világbajnokságra még nem jutott ki, egyszer szerepelt Európa-bajnokságon, ahol a negyeddöntőig jutott, az 5-8. helyeken zárt. Az elmúlt évtizedekben több magyar játékos is szerepelt rangos nyugat-európai csapatokban. Magyar nemzetiségű, budapesti születésű, de a német válogatottal olimpiai bajnok a 30 éves Marozsán Dzsenifer, aki 2016-ban és 2018-ban a világ legjobb női labdarúgója volt.