Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ez év októberében, egészen pontosan ma, 26-án töltötte volna be 80. születésnapját Magyari Lajos, a költő és közíró, aki utolsó éveiben lapunk külső munkatársaként adott példát rendkívüli tehetségéről, publicisztikája átütő erejéről. Hányan tudják, hogy a kolozsvári egyetem magyar újságíróképzős hallgatói előtt Cseke Péter professzor pontosan az ő vezércikkein szemléltette a műfaj szabályait, mivel, miként nyomtatásban is megjelent, kiválóan igazolták ama kritériumok teljesítését, melyeket annak idején még a magyar publicisták egyik legnagyobbika, maga Kossuth Lajos állított fel a ’48-as forradalmat megelőző reformkori közéleti harcok idején.
Ehhez egyetlen személyes emlékem fűzném: mikor közvetlenül elhunyta előtt meglátogattam a kórházban, utolsó, Székely Hírmondó-beli vezércikke is szóba jött, s utólag szimbolikus jelentőségűnek látom, hogy azt – mintha újságírói végrendeletének szánta volna –, pontosan a „nemzeti gondolat” sorsával, az aktuális félreértésekkel kapcsolatos aggodalmakkal zárta.
Magyari Lajos mindenek előtt költőként írta be nevét irodalmunk történetében, a második Forrás-nemzedékhez tartozó írói rajzás tagjai közé sorolják és értékelik, a Romániai Magyar Irodalmi Lexikon összegező szócikke szerint lírájában alapvető törekvése volt megteremteni „a népiség és modernség, sajátos és egyetemes vonások szintézisét a Tamási Áron, Ilyés Gyula, Kányádi Sándor képviselte hagyomány szellemében.”
Összegyűjtött versei kiadásáról halála után a kortárs és eszmetárs Czegő Zoltán, lapunk másik külső munkatársa gondoskodott, országos elismerést aratott, 1989-9-2 közötti vezércikkeit a telitalálatnak számító Lélekcserélő idők cím alatt Szabó Zsolt és Lisztóczky László irodalomtörténész rendezte sajtó alá, a többi még összegyűjtésre vár. Nehéz lenne tagadni, hogy hiába telik az idő, harcos időszerűségükből mit sem veszítettek.