Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kerek sajtot árul az asszony a piacon, talpig feketében az immár hév nyárban, Bodzafordulóról jött be hajnalosan, s délire kiürülőben a szatyra. Ügyvéd fia jön érte délután Brassóból jövet, s ha már kérdik, válaszol: valóban gyászol, hozzátartozóját ölte meg a medve, széttépte egészen, mondja: „L-a sfărâmat tot!” Hozzátartozómat befektetik a kórházba, kétágyas a kórterem, a másik ágyban egy agyonoperált ember, ötödik műtéte után a hatodikat várja. A medve tépte le a fél arcát, azt részletenként építették fel ismét, egyik szeme még mindig befele fordulva szenved, megkísérlik visszaállítani, talán még fog látni vele…
Olvasom, hogy évtizedes pereskedés után végre megítélték az első pénzbeli kártérítést – történelmi esemény! – egy medvetámadás sérültjének. A törvény még nem alkalmazható végrehajtói utasítások vagy egyéb hiányosságok miatt, úgyhogy pereskedni kell a kártérítésért, s az ezzel járó kiadós költségeket eddig csak két áldozat vállalta és egyetlen ügyvéd, sokévi munkájuk van benne. No de ahhoz életben kellene maradni, ami az említettnek nem sikerült, és sok másik kárvallott szintén nem vállalta a kétes sikerű küzdelmet, beérte a gyógyulással, ha ugyan volt annyira kegyes hozzá a sors.
Mi történik egy országban, ahol ilyen lassan őrölnek a jogszolgáltatás malmai, és ennyire fonákul működik az igazságszolgáltatás, ahol évtized sem elég ahhoz, hogy a természetvédelmi jogot a társadalmi érdekkel összehangolják, ahol emberáldozatokat követel az állatvédők elvakultsága, és ahol a törvényhozók immár ki tudja hányadik választásukat nyerik meg üres ígéreteikkel, hogy megoldják úgymond a kérdést? Téved-e a Hargita megyei tanácselnök, ha kimondottan a „medve-maffia” ellen hirdet küzdelmet, s bár a sajtó szerint elmulasztotta pontosan meghatározni, kiket is ért alatta, de mintha lenne abban valami, hogy a dolgok tényleg összeállnak: a lakosság, a turisták (már csak csoportosan mernek az emberek kirándulni a természetbe) fájdalmait, panaszát semmibe vevő sok ingyenélő „szakértő”, „illetékes” mulasztásai már valóban égbekiáltóak!