Rekviem és nosztalgia a múltért egy öreg tanügyi káder részéről. Ma is, akárcsak az átkosban fontos megmondó ember volt és van ma is.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Sok évvel ezelőtt, még a valamikori Megyei Tükör című megyei lapban felvetettük, hogy más megoldást kellene választani a középiskolák, azaz az elméleti és szakmai líceumok értékrendjének kialakításában. Igaz, volt egy időszak, a hetvenes évek derekán, amikor megalakultak a szaklíceumok, s a X. osztály elvégzése után újból felvételizni kellett az óhajtott középiskolába, hogy ezek az újonnan létrejött intézmények: a kereskedelmi, az építészeti, az autóvillamossági bizony, ha nem is lépték túl az elméletiseket, de ott loholtak szorosan a nyomukban. Volt esztendő, hogy azt is felmértük, már mint a lap, hogy a középiskola befejezése után miképpen érvényesültek a különböző iskolák végzettjei. S az ezek szerint kialakult rangsor már mást mutatott.
Így, az érettségi vizsga eredményei szerinti lista elkeserítő képet nyújt a technológiai tanintézmények rovására, s talán az lenne valamivel igazságosabb, ha tekintetbe vehetnék a szakdolgozatok elbírálásának eredményeit is. Egyik évben azt vizsgáltuk meg, hogy pár évvel a középiskola elvégzése után miképpen találták meg helyüket a valamikori diákok, s kiderült, a szakközépiskolát végzettek, akár érettségi diploma nélkül is, nem tévedtek számításaikban. Akadtak, akik később végül megszerezték az érettségi diplomát, elég sokan az egyetemi végzettséget is.
Mindezt azért tartom érdemesnek elmondani, mert nagyon sokan, főleg a szülők tragédiaként élik meg a sikertelen vizsgát, mellőzve azt, hogy a líceumi, szakközépiskolai végzettség, diploma nélkül is egy felkészülési szakasz, amely nem biztosít ugyan a diplomásokéval azonos szintű besorolást, de továbbtanulásra, bizonyos tisztségek betöltésére, főleg pedig szakmai téren nyilvánvaló előnyöket nyújthat.
Persze, ki ne akarná, hogy négy középiskolai év után meglegyen az elismervény is, de a lemaradás nem jelentheti a kiábrándulást, a háttérbe szorulást, a szégyenkezést. Sajnos, könnyen legyintünk, ha valakiről halljuk a sikertelenség hírét. Én azonban nem beszélnék bukásról, mert aki elvégzett négy középiskolai évet, sok mindent nyert. Életszemléletben, erkölcsökben, magatartásban, viselkedésben.
Rekviem és nosztalgia a múltért egy öreg tanügyi káder részéről. Ma is, akárcsak az átkosban fontos megmondó ember volt és van ma is.
A számmisztika ismerői azt is tudják, hogy bármilyen célból összegyűjtött számhalmazból, a statisztika néven futó áltudomány segítségével bármilyen következtetést levonhatunk. Elég, ha egy vagy két közbeeső kérdést elhagyunk, vagy tompítunk. Az ellenpéldák elhagyása is igen hasznos lehet. Az elméleti és a szakközép iskolák teljesen más elvárásokkal léptek a tanulók elé, ezért ugyanazon ismérvek alapján nem összemérhetők. Csak nálunk van s volt divatban, hogy a mennyiséget és a minőséget ugyanazon a mérlegen mértük. Helytelen.