Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Május 30-án fogják átadni az aacheni városháza koronázási termében a nemzetközi Károly-díjat, amelyet az elmúlt esztendő végén Klaus Iohannis román államfőnek ítélt oda az erre illetékes testület. Indoklásuk szerint az európai értékekért, a szabadságért és a demokráciáért, a kisebbségek védelméért és a kulturális sokszínűségért folytatott kiemelkedő küzdelmével érdemelte ezt ki. Valamint a romániai jogállamiság és független igazságszolgáltatás érdekében tett lépéseivel.
A hír hallatán már akkor megütköztem, hiszen Klaus Iohannis több fényévnyi távolságra található azon erényektől, amelyeket neki tulajdonítván méltónak találták e rangos elismerésre. Ráadásul ezekkel szöges ellentétben álló magatartást tanúsít. Hiszen ő volt az, aki az államfői tisztségre vonatkozó alkotmányos elírások semmibe vételével nyíltan beavatkozott a hatalomért folytatott csatározásokba. Aki a titkosrendőrséget és korrupcióellenes ügyészséget a politikai ellenfelekkel való leszámolásra használta fel. Aki több alkalommal is szembeszegült a törvények betartása fö-lött őrködő Alkotmánybíróság döntéseivel.
De hasonlóan aggasztó a kisebbségekhez való viszonyulása is. Az általa felügyelt titkosszolgálatok, nemzetbiztonsági kockázatként kezelik az erdélyi magyarságot. Megszakította a nemzeti ünnepünk alkalmából való köszöntésünk, 1990 óta gyakorolt nemes hagyományát. Visszavonta a kommunista diktatúra bukását okozó 1989–es temesvári népfelkelést elindító Tőkés László állami kitűntetését. A már meglévő nemzetiségi jogok megnyirbálásán ügyködik, és ellenszegül ezek kiszélesítésének. A közelmúltban pedig minősíthetetlen hangnemű, alaptalan és indokolatlan támadást intézett a Romániában élő magyarok, Magyarország, valamint annak miniszterelnöke ellen.
Klaus Iohannis lábbal tiporja tehát azokat az értékeket, amelyek tiszteletben tartásának jutalmazásaként 1950-ben a Károly-díjat létrehozták. Ráadásul hazugságok és rágalmak terjesztésével uszít és gerjeszt gyűlöletet az erdélyi, valamint az összmagyarság ellen. Éppen ezért nem kitűntetésben, hanem elmarasztalásban kellene részesíteni. <