Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Sokan megfogalmazták így, nyersen: tetszik, nem tetszik, a futball a 20. század vallása. (Feleségem figyelmeztet, a huszonegyedikben vagyunk. Na és, nem válunk hitehagyottakká csak úgy!).
Botránkozzon meg, aki akar, én a művészetek közé sorolom (Hallja, Tandia mester?). Egy Rakitic–Messi–Suárez-összjátékot – hatalmas góllal a végén, és Suárez gorillavigyorával – nyugodt lélekkel a polcra helyezek a Madách-kötet és egy Schubert-CD mellé.
Ha már Messit említettem, számomra ő a Csúcs, a foci netovábbja. Legeslegelőször a labdavezetése taglózott le: mintha a cipője orrára lenne ragasztva a bőrgolyóbis. Nem is annyira a góljai, hanem a passzai, a legziccerebb helyzetben is nagylelkűen odapöccinti a labdát egy társának – örvendjen az is a hálólyuggatásnak. Pedig tessék, kérem, jól megnézni ezt a pampasi Lionelt: sok C-ligás labdakergetőnek szebb, arányosabb sportolói teste van. Mégis ez a törpe teszi idegbeteggé a délceg védőket.
Én – szerencsémre vagy szerencsétlenségemre – jókora pakk emlékkel rendelkezem a zöld gyepen történtekről, és rögtön eszembe jut Garrincha, a brazilok legendás szélsője, aki két világbajnokságot nyert. Apukájától idült alkoholizmust, gerincnyavalyát és két fordítva csavarodó lábat kapott ajándékba, a jobb(ik) öt centivel rövidebb lévén. Egy hatvankilenc cipővel, de tökrészegen is úgy száguldott ellenfelei között, mint egy Benny Hill-hős. Ha annyit mondok, hogy Pelé kezet csókolt neki, gondolom, elég.
Ennek az embernek kisebb fizetése volt a klubjában, mint néhány társának, akik közül egy sem keresett negyedannyit, mint ma mondjuk Dzsudzsák. (Messi 80 millió eurót évente, fizu + bónuszok). Tizenhárom vagy tizennégy gyereke volt, a focisták köztudottan nem ragyogó matematikusok. Negyvenkilenc év adatott a Madárkának – ezt jelenti portugálul a neve –, a nővére hívta így szánalmasan vékony, girbegörbe testét látva.
1934-ben egy entomológus, vagyis tudós bogaras ember szakdolgozatban bizonygatta, hogy a dongó az aerodinamika törvényei szerint nem tud repülni. De úgy látszik, a dongók és a focisták fittyet hánynak holmi akadémiai törvényekre, vidáman cikáznak ott, ahol nekik jólesik, a szemlélők felettébb nagy gyönyörűségére.