Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– teszi fel a kérdést Gazda József a Tortoma kiadónál megjelent könyvében, s a válasza olyan, hogy művét a különben rendkívül gazdag erdélyi emlékirat irodalom, hogy úgy mondjam, emlékezetes darabjává teszi. Már csak azért is, mert a legpompásabbak – a klasszikusokon kívül például a Kacsó Sándoré, a Kocsis Istváné, a Bánffy Miklósé stb. – mind erre a lelkiismereti késztetésre felelnek.
Szóltam róla a minap, s most azért térnék vissza rá, mert megnyugtatott. Meg, mégpedig azért, mert megérteti az emberrel: a történelmet szerencsére nem a politikusok, hanem az értelmiségiek vallomásai alapján hitelesítik és írják meg majd. Az erdélyi magyarságét például nem a bizonyítványukat magyarázó politikusok, a kezüket mosó „választottak” önmentegetőzése alapján, hanem a szolgálatos lelkiismeretek tanúságtétele szerint.
Gazda könyve ragyogóan beszédes példákban is bővelkedik. Jellemző az alkotói hiúságra például az, ahogyan a Nagy Imre monográfiája körüli cselszövések kulisszái mögé bepillantást enged, vagy ahogy arról mesél, milyen fontos szerepet játszottak mindkettejük – felesége, Gazdáné Olosz Ella – eszmei fejlődésében, művészeti képzettségük kialakulásában azok a külföldi utak, melyekhez részben Fazakas János protekciójával jutottak.
A különben kivételes, sok tekintetben pozitív személyiséghez fűződő anekdotát érdemes lenne kényszeres viselkedése miatt a legjellemzőbbek közt akár tanítani is. Meghívására felkereste ugyanis a kovásznai szívkórházban magát gyógykezeltető Fazekast, aki miután jelezte, hogy itt lehallgatják és ezért hangosan azt kérdezte tőle, olvasta-e „Ceausescu elvtár legutóbbi zseniális beszédét?”, közben elővette a vezér testvére, a botcsinálta történész új könyvét és aláhúzott sorokat mutatott neki benne, melyek a román nép négyezer éves! kontinuitásáról szóltak mai területein… Fazakas különben később nevét adta Demény Lajos próbálkozásaihoz, melyek a történészi józanság visszaállítására tettek kísérletet.