Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Egyensúlyt az iskolákba címet viselő önkormányzati közleményből értelemszerűen megfogalmazódik kisebbségi létünk perspektívája, és annak időbeli horizontja. Fájdalmas ráébredni arra, hogy a legnagyobb kockázatot (ellenséget) saját választott vezetőink butasága jelenti.
A felsorolt adatokból kiindulva, a diáklétszám 1989-től 59%-kal csökkent. Abban az esztendőben Sepsiszentgyörgyön 3 magyar nyelvű elméleti osztály létezett (másfél a Mikóban, másfél a későbbi Mikesben). Akkor meg kellett verekedni és mérettetni a bejutásért. Akik ott végeztek, azok többsége megállta helyét a román tannyelvű egyetemeken is, ahol 18-20-an (orvosi), 8-10-en (közgazdaság) vagy 4-6-on (műszaki karokon) versengtek 1 bejutó helyért. Feltennék néhány kérdést szociológus vezetőnknek:
Továbbá mérték-e fel, melyik iskola adta a megye vállalkozói rétegének zömét, amely mindnyájunkat eltart? Tudják-e hány vállalkozó került ki az elméleti líceumainkból? Hány elméleti osztály működik ma a Mikóban és a Mikesben? Mi a helyi gazdaságstratégiai létfontossága a Refinek? Vajon mit eredményezett az egyetem Kovásznán, Kézdivásárhelyen, Sepsiszentgyörgyön kettő is… Illúziók, amelyeknek nincs közük a valósághoz. A mai körülmények között két-két csökkentett létszámú elméleti osztály bőséges lenne a Mikóban és a Mikesben, ha szakembereket, vállalkozói réteget és jövőt akarunk biztosítani. Teremtsen a város munkahelyeket a fiataljainknak, mindjárt lesz gyerek is elég. De ha nekünk jó az, ha Londonban mosogatnak, megérdemeljük a kipusztulást.
(Lapunk Véleményfaláról)