Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Érdekes tájékoztatást olvastam a minap. A Székelyföldi Legendárium csapata nagyszerű feladatot vállalt magára: a Székelyudvarhely melletti Szejkefürdőn belátható időn belül elkészítik és használatba adják a Mini Erdély Park elnevezésű alkotásukat. Nyugodtan beszélhetünk alkotásról, mert létrehozásában sokan részt vesznek, tervezők, művészek, kézművesek, ugyanis, ahogy kivettem, Erdély jellegzetes tájainak jellegzetes épületeit akarják bemutatni.
A „makettpark” sikerét már előre elkönyvelhetjük, és ha kiindulunk abból, amit e Legendárium-csoport eddig elénk, főleg a gyerekek elé lerakott, jobban mondva varázsolt, akkor látványos, tanulságos, sok ismeretet közlő „találmányuk” minden bizonnyal nem csupán a székelyudvarhelyieknek és a környékbelieknek lesz féltett kincse, hanem mindazoké, akik számára fontos Erdély, az erdélyi épített örökség, egyáltalán a szülőföldünk. Ahogy jelezték, nem csupán magyar látogatókat várnak majd, hanem többnyelvű felirataikkal, magyarázó szövegeikkel másokat is próbálnak megszólítani, az erre a vidékre kíváncsi román látogatókat is.
Nos, ez a dolog juttatta eszembe, hogy mindjárt a rendszerváltás után itt, Háromszéken is készült egy terv, a pályázat címe Székely falu volt. Én azért kerültem szóba, mert a pályázók egyike a Budapesten élő építészmérnök unokaöcsém volt, aki egy svédországi és egy ausztriai üzletemberrel társult. Tehát csodálatos terv készült, a területet a magyar főváros Szent-endre felőli kijáratánál adták volna erre a célra. A Magyarok Világszövetségének éppen esedékes kongresszusán mutatták be szóba jöhető vendégeknek, ezen az összejövetelen magam is jelen voltam.
Végül minden elesett: a termelőszövetkezetet, amelynek birtokán lett volna az építkezés, felszámolták, s így az ezzel kapcsolatos álmok is szertefoszlottak. Reméljük, Udvarhelyen ez másképpen történik, és nemsokára gyönyörködhetünk szép Erdélyünk makett-látványosságaiban, és egyszer majd beléphetünk az ide felépítendő Orbán Balázs-emlékházba is.