Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Furcsa cím ez, gondolhatja bárki, akinek szeme elé kerül ez a lapszám, és első pillanatban minden bizonnyal valamelyik tévéműsorbeli szakácsnőre gondol. Hát az biztos, hogy főzicskélésről lesz szó, de nem ám valamelyik ízletes ennivaló elkészítéséről, hanem édes kultúrfalatok elővarázsolásáról. Ezeknek olyan hatvan körüli, kézdivásárhelyi illetőségű hölgyek és urak írták és írják a receptjét, akik valamikor, a múlt század hatvanas-hetvenes éveiben nem csupán fogyasztóként, de kuktaként, felszolgálóként, kóstolóként voltak jelen a világhírre szert tett – miért is ne használnánk nagy szavakat! – Vigadó színpadterének, páholyainak, fogadótermeinek, pompás nagytermének gyakori üzemeltetésénél. Akik részesei voltak egy olyan csodálatos évtized – évtizedek? – kulturális, művelődési tere kifundálásának, amely beemelte Kézdivásárhelyt a kiemelkedően művelt közösségek tárházába.
A fenti címet tulajdonképpen elsajátítottam. Mihálcsa Szilveszter említette, hogy egyik műsorukat a neves zeneszerző, Hubbesz Walter is segítette, betétdalának első sora volt ez, s ezzel a szerzeményével előlendítette az akkor már magasban röpködő tánc- és énekegyüttes kibontakozását. Ezt a röpködést hadd értse ki-ki szó szerint is, mert amilyen virtuozitással járták táncukat a legények és leányok, megérdemlik az ilyen túlzó szavakkal történő méltatást.
Ama hatvanas évekbeli boszorkánykonyha felelevenítésének, felidézésének céljával hívták meg egymást és önmagukat egy délelőtti beszélgetésre minap a felújított Vigadóba, annak is a nyugdíjasklubnak fenntartott helyiségébe, ahol végül olyan másféltucatnyian összejöttek. Kiderült, jó részüket magam is jól ismerem, becsülöm, többször is összehozott bennünket a színpad ördöge, riválisként is, szimpatizásként is.
Engem Szili (Szilveszter) korábban néhány szóval felvilágosított, miért is kellene jelen lennem, tudniillik ők nagy örömmel elevenítenék fel az akkori időket, le is írnák, fényképekkel gyarapítanák az emlékeket. Tehát ha minden jól megy, könyv lenne belőle. Ezt a jegyzetet én előzetesnek szánom, mert annak az emlékezés-folyamatnak tényleg be kellene érnie!