Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A régi marosvásárhelyiek biztosan emlékeznek Hilmi bácsira, a cukrászra. Becsületes neve, Abdul Rahim Hilmi a cukrászdája falára biggyesztett engedélyén tündökölt. Rejtély, hogyan kapott az öreg engedélyt magánvállalkozásra abban az időben, de saját cukija volt a Turbina-árok mellett, tulajdonképpen egy kis bódé három asztalkával, ahol legfeljebb hat, nem túlsúlyos vendég egyszerre elfért.
Vásárhelyt a krémes városaként ismerték amúgy is, de a török krémese úgy lekörözte riválisait, mint Katinka a nyomában lihegő társaságot, kávéjának pedig – csodák csodája – kávéillata volt. Gyerekként egyszer megkérdeztem, mi az a furcsa feliratú könyv a sarokban? A Korán, mondta a török. Akkor fogalmam sem volt, persze, mi az, de világos, hogy Hilmi bácsi senkit nem bántott a Koránja nevében.
Emlékszem, amikor az iráni sah-ellenes Khomeini-féle lázadás elindult, a nyugati értelmiség megrémült, mi lesz, ha a fundamentalisták hatalomra kerülnek. A Paris Match-ban megjelent egy interjú egy perzsa iszlámszakértővel, feltették a nyugtalanító kérdést, tényleg le fogják vágni a kezét annak, aki egy tyúkot lop? Ugyan, mondta a muszlim hittudós. Ez csak egy olyan iszlám társadalomban történhetne meg, ahol igazságosság uralkodik, így nincsenek szegények. Sajnos, nem hittudósok, hanem félanalfabéta vadak alkalmazzák ma azt, amit ők sem értenek.
Nemrég Argentína elnöke egy közösségi portálon Shakespeare Velencei kalmárját ajánlotta olvasásra az ifjúságnak, mire zsidó szervezetek felháborodtak a véleményük szerint antiszemita mű miatt. Érdekes, hogy ezt a darabot a harmincas években egyidőben játszotta egy német színház, mint zsidóellenes, és egy svájci társulat, mint zsidóellenességet elítélő alkotást. Tehát?
Magukat kereszténynek valló emberek is követtek el rémtetteket a Biblia nevében, saját szégyenükre.
Swift kegyetlenül szókimondó pamflet-regényében, a Gulliver utazásaiban, a törpesziget lakói véres polgárháborúban irtják egymást, ugyanarra a szent könyvre utalva, amely szerint a tojást a megfelelő végén kell feltörni. És itt a bibi, amikor két párt különböző módon értelmezi, melyik a megfelelő vég. És ha az észérvek elfogynak, marad az ököl.
Goethének volt egy mondása – ha valakit fejbe kólintasz egy könyvvel, és a fej üresen kong, ne siess a könyvet hibáztatni.
Schiller meg azt mondta, hogy „a buta fejekkel szemben maguk az Istenek is tehetetlenek”. A jó hír az, hogy semmi új a nap alatt. A rossz hír meg…minden más, főleg az, hogy a butaságot a társadalom napjainkban már többé-kevésbé legitimizálta. Democracy is way overrated.