Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Fiat justitia et pereat mundus? Legyen igazságszolgáltatás, ha el is vesz az egész világ?
I. Habsburg Ferdinánd mondása, de nem tőle ered. Seneca, a római filozófus írásából tudjuk, egy kormányzó dühében halálra ítélt egy katonát, aki szabadságáról társa nélkül tért vissza, ugyanis logikája szerint csakis megölhette bajtársát. Amikor a hóhér már-már lecsapott a szerencsétlenre, megjelent az eltűnt társ, a kivégzést irányító százados rögtön leállította a véres ceremóniát. A kormányzó pedig még nagyobb dühében mind a hármat kivégeztette, az elsőt, mert volt már ellene egy ítélet, a másodikat, mert miatta egy ártatlant elítéltek, a századost meg azért, mert megakadályozta az igazságszolgáltatás működését. Ruat caelum – fogalmazott őkormányzósága – ha le is szakad az ég, egy Habsburg persze hogy még rátett egy lapáttal.
Nem tartom normálisnak, hogy egy száraz paragrafus rátaposson a való életre. Az emberek a helyhatósági választáson megszavaznak egy jelöltet: egyént, akit jól ismernek, bíznak benne – és akkor egy bíróság megsemmisíti akaratukat. Szebenben Astrid Fodor háromszor annyi szavazatot kapott, mint a második jelölt, de nem lehet polgármester, mert „összeférhetetlen”. Ugyanis évekkel ezelőtt, miközben alpolgármesteri tisztségben dolgozott, egy iskola és egy óvoda vezetőtanácsának tagja volt. Na, képzeljük el! Befolyásolta a krétakiutalást? Két plüssmacival többet irányított protezsált ovija felé? Nevetséges. És látom, a megyében is egy faluban nem a helybéliek véleménye számít, hanem egy bírói határozat. Ám ha Olaszországban és az USA-ban holmi vidéki bírók meghiúsíthatják a védelmi intézkedéseket, mi még jól állunk…
Radnóti emlékezéseiben megemlíti, hogy Eszter, a cselédlány, esténként az Apokalipszis némely jelenését mesélte el részletesen. Igen, egy cselédlány. Milyen bibliai, milyen klasszikus kultúrával a batyuban ballagnak el a mai diákok?
A japán úszóválogatott kapitányát felfüggesztette a szakszövetség – mert félrelépett. Igen, megcsalta a feleségét. Megfelelő mea culpa, nyilvános bocsánatkérések után talán még kap egy esélyt az olimpiáig. A japán fejfogás szerint egy sportoló példakép is kell legyen, nem csak ügyesen mozgó izompacsirta. Más idők, más világ, pedig ugyanazon glóbuson bandukolunk.