Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Jön, hogy sírjak, de aztán eszembe jut: akár nevethetnékem is támadhatna, olvasva a hírt, hogy október 17. a szegénység felszámolásának nemzetközi napja, de ugyanazon az oldalon az áll, ez az őszi időszak bizony a kenyér nemzetközi napja is.
Vajon melyik született előbb, nem tudom kibogozni, hiába ütögetem a számítógépet, erre a kérdésre választ nem kapok, talán valamelyik olvasóm majd eligazít ebben a sírást – nevetést egyformán gerjesztő kérdésben. Talán érdekesebb lett volna a kettőt nem külön „ünnepeltetni”, hanem egybevonni, valahogy olyan címen, hogy „kenyérrel a szegénység felszámolásáért”, avagy „elégséges kenyeret az éhezőknek”, így legalább a célok is pontosabbak és figyelemfelkeltőbbek lennének.
Ha a kenyér világnapjáról hallunk, mindjárt eszünkbe jut a „magyarok kenyere” elnevezésű évente ismétlődő mozgalom, de eszünkbe a „szegények menete” is az „éhező” dúsgazdag politikussal az élen, és sajnálom az egyik leggazdagabb magyart, akinek a tavaly legalább húszmilliárd forinttal kevesebb volt a tiszta haszna, együtt érzek a nagy román teniszezővel, aki katasztrófát lát abban, ha megemelik a nyugdíjakat, s keserűen nevetek a speciális nyugdíjukat megszavazó, és azt tűzzel-vassal védelmező alkotmányozók és törvényhozók zavaros magyarázatain.
És közben ömlenek a hírek, hogy a földkerekségen hányan halnak meg, leginkább gyerekek, éhezés miatt, hányan kelnek útra, kenyérkereső útra, magukkal cipelve nem csupán nyomorúságukat, hanem családjukat is, karon ülő és futkosó kisgyerekeiket, tolószékbe kényszerült öregjeiket.
A nyomorúságról éppen a kenyér napján beszélni abban az esetben nem illenék, ha valakik éppen saját tehetetlenségük, gyámoltalanságuk miatt nem kapják meg „a mi mindennapi kenyerünket”, de így, hogy most már láthatjuk e nagy járványnak is „köszönhetően” az egész világ nyomorát, s benne a lehető legmélyebb nyomorban élők – ők vannak többen – napi rohamát a falat kenyérért, elgondoljuk, vajon eljön végre az a pillanat, amikor nem kis lábaskában viszi haza kegyelmeséktől vacsoráját a hajlott hátú mosónő, hanem mindenki szépen megterített asztal mellett fogyasztja el a frissen sült, frissen felvágott kenyeret. Így talán a hétköznapok után jobban tudnánk örülni az ünnepnapoknak!