Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nem csak azért emlékezünk, hogy ránk is majd emlékezzenek. Okos ember mondotta minap, valahol az európai fórumon, hogy az ország, amelyiknek nincsenek határai, mert nem képes megvédeni azokat, az nem is ország. Teszem én hozzá apróbb betűkkel, hogy az emlékezetét elveszített népnek történelme sem lehetett.
Emlékezem most 1957. július 4-ére; hátborzongató ez a történelmi, ’56-os emlék, vállalom mások mellett s helyett, hiszen ennél fontosabb dolgom most nem lehet. Ugyebár 1956 és annak magyar forradalma és szabadságharca ma is él lélektől lélekig, akár 1848–49. Benne mindkettő a magyar génekben. A vérben, véres várfalakban, éhgyomorban és száműzetésekben. Kereng életünk s maradék földünk a maradék nemzetünk fölött, akár egy döglött atombomba.
A forradalom leveretését követte a vérbosszú, akár 1849-ben. A kommunista rémlovagok és lovak újrapatkolása együtt járt az akasztófákkal. Akasztani, mindenütt s akárkit, akasztaniii! Győrben a gyáva ügyészek rímeltek a Habsburg vérbosszúra. 1957-ben bizonyos Grátz Endre fiatal ügyész veszett dühvel követelte ártatlanok, civilek halálát, hogy a hanttalan sírok, akasztófák elriasszák a népet a szabadság álmaitól is.
Grátz Endre ügyész – ma is él – hat ember halálát követelte ki elképesztően hazug vádakkal, noha a vádlottak nem is ismerték egymást. Jellemző, hogy minden társadalmi osztály képviselve volt a vádpadon: színművész, munkás, dolgozó paraszt, értelmiségi, tisztviselő – ez ám az egyenlőség diktatúrában! A kommunistákéban még a hóhér is gyűlöli az ítéletet.
Kivégeztek százakat, bebörtönöztek ezreket, éltek a haláltáborok. Győr emlékviselő volt már a történelemben, kapott hát újabb terheket, akár a magyar nemzet, el máig, Elbától Dunáig. A történelmi emlék jobbít. Vigyázva térít vigyázzállásba. Valóban nem csak azért emlékeztetünk, mert ránk is sor kerül. A város, a falu végén a feszületnek, szobornak nem csak az a szerepe, hogy tartsa fölöttünk az eget, ránk ne szakadjon.