Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Harmincas-negyvenes éveikben járó felnőtteket kérdeztem, milyen könyvekre emlékeznek? Szinte kivétel nélkül az iskolai kötelezőket említik. Milyen népdalt ismernek? Rázendítenek azokra, amelyekből még emlékeznek egy-két sorra. Honnan ismerik? Még az elemiből, a tanító nénitől.
Makedón Nagy Sándorról mondják, hogy betéve tudta az Iliászt, bár őneki maga Arisztotelész volt a tanítója. Az akkori iskolákban is a legnagyobbakat tanították, nem úgy gondolkoztak, hogy a gyereknek magas egy remekmű, jó neki a szabolcskás bóvli, amiben nincs semmi, de az legalább érthető.
Fiatal korom legkedvesebb emlékei között szerepelnek a marosvásárhelyi ifjúsági hangversenyek, potom három lejért egy teljes szimfonikus koncert, ahol Csíki Boldizsár, a kitűnő zeneszerző fantáziadús, izgalmas bevezetőt mondott egy-egy zenedarab előtt. Több száz gyerek és tinédzser habzsolta az ily módon közérthetővé vált muzsikát, és nem kellett izgulni, lesz-e közönsége a filharmóniának a következő nemzedékben. A Szakszervezetek Művelődési Házában pedig helyi nagy írók, remek tollú újságírók kedd esténként irodalmi előadásokat, megbeszéléseket tartottak, ahol a főleg fiatalokból álló közönség megérthette, nem az az irodalom, amelyet az iskolák kötelesek közvetíteni. Csurrantva-cseppentve, besúgók között is elhangzott egy reményt adó Dsida- vagy Reményik-sor…
Néhány éve a nagyszerű váradi zongoraművész, Thurzó Zoltán viszi a nagy zenét minden vidék magyarjainak – elcseveg a közönséggel, a művek kulturális hátteréről beszél, Fb-oldalán pedig közéleti gondokat tárgyal nagy felelősséggel. És a közöttünk felnőtt Szőcs Botond, aki egy angliai és egy Beijing-i fellépés között kis székely falvakban muzsikál, ingyen. Bárcsak ragadós lenne a példájuk, mert a jövőnkről van szó…
Zubreczky Antal