Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mire képes? Síró kisbabát elaltatni. Tömegeket háborúba hajtani. Fiatalokat rávenni, hogy törjenek-zúzzanak. Zsoltárok szavait harmóniába öntve szárnyaltatni. Hívjatok egy zenészt – utasított Isten prófétája, és amikor annak ujjai megérintették a lantot, akkor – csak akkor – zendült fel a szent orákulum.
A zene, mi másról lenne szó?
Kedves olvasó, figyelj egy hátborzongatóan szép történetre. Egy magyar pap-szerzetest, a több mint száz évet megélt Placid Olaffson atyát magyar sztálinista szörnyetegek letartóztatták, majd tíz év börtönre ítélték. Miért? Természetesen semmiért, mert akinek a legapróbb bizonyítható bűne volt, azt felakasztották. A fogda? Szovjet parancsnokság, szovjet őrök, mindenféle nemzetiségű foglyok. Placid atya két nagy kiváltságnak örvendett: egy ideig megőrizhette reverendáját, és rábízták a vécék tisztítását, vagyis egy röpke szabad mozgás naponta. Az orosz őr unatkozott, fütyörészett, dúdolgatott. Annyi csak szabad egy elítéltnek is. Az atya is dúdolgatott magyar nótákat, az őr hagyta. Mit értette ő a szöveget? Néhány cellában halálraítéltek voltak. Placid atya nótázva szólt a szerencsétlenekhez – ő pap, ha valaki gyónni szeretne, persze, ott nem lehet, de ha bűnbánatot tart, megkapja a feloldozást.
Akkoriban latinul: ego absolvo te a peccatis tuis, feloldozlak bűneidből. Ez tökéletesen rásimult a „Nincs cserepes tanyám, se csűröm, se gulyám” kezdetű nótára. Hónapokkal később egy munkatáborba vitték, ott egy fiatalember közeledett hozzá. Elmondta, ott volt a halálukra várók között, de kegyelmet kapott. Ám nem felejtheti, mennyire megváltozott a légkör a borzalmas cellában, miután az éneklő pap szavait hallgatták.
Kodály Zoltán így fogalmazott: „Sokkal fontosabb, hogy ki az énektanár Kisvárdán, minthogy ki az opera igazgatója”, mert ott, az iskolában, sőt, óvodákban lehet a kis lelkeket a dallamos szépség útján elindítani. Hogyha megküzdünk anyanyelvünkért, szeressük, ápoljuk, gyakoroljuk zenei anyanyelvünket is.
Október elseje a zene világnapja.