Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Lapjuk legutóbbi Gidófalvi Körképében, a Gyilkos bürokrácia, halódó falunapok című cikkben a gidófalvi polgármester, Berde József azt mondta, azért „inkább nem lesz, mint lesz” falunap, mert a „sok mocskolódás”-tól elment a kedve, s ha nincs neki kedve, nincs falunap. A sok mocskolódásból egyet nem említ, az újságíró sem kíváncsi rá, így marad egy ködös utalás valamire, ami valójában nincs, de ez nem számít, az olvasó legyen gondolatolvasó. Szóval, ha egy falusi polgármesternek nincs kedve, a falu lakói vegyenek magukra fekete ruhát, és addig hordják azt magukon, ameddig a polgármesternek jókedve lesz.
A falunapot meg kell tartani, és hivatalosan, a törvényeket betartva, a hagyományt tovább kell vinni, hiszen nem nehéz, ha van rá akarat. Én határozottan akarom, hogy legyen falunap! A polgármester pedig szedje össze magát, még van idő, hatalmas ember, álljon a sarkára, és kürtöltesse össze a falunapot zenekarával, hiszen csak pattintania kell, s a fiúk jelen vannak, ledolgozzák szívesen azt a pár milliót, amit kaptak–kapnak a költségvetésből, még éjjeli zenét is adnak, mint ahogy máskor is tették.
A község költségvetése miatt is föl van háborodva a polgármester, „amit példátlan módón nem szavazott meg a helyi EMNP-frakció’”. A frakcióról annyit, hogy legkevesebb három főből alakulhat, a község költségvetésére pedig Máthé István néppártos kollégám igennel szavazott. Ami az én szavazatom történetét illeti, valóban nemmel szavaztam a költségvetésre, de azért, mert a tartózkodó szavazási módot a gidófalvi önkormányzatban még nem ismerik. Legalábbis addig nem ismerték. S egyébként is, ha a polgármester úgy gondolja, hogy egy önkormányzati tanácsosnak úgy kell szavaznia, ahogy ő akarja, akkor nagyobb a baj, mint sejtettem.
Szabó Ferenc EMNP-tanácsos, Gidófalva
Sajnos minden onkormanyzatnal ez a helyezet ! A tanacsosok vezenyszora ,gondolkodas nelkul ugy szavaznak ,ahogyan a „fonok” megparancsolja ! Kulonben kikozositik,korusban gyalazzak az ellenszavazot ! Ami a falunapokat illeti ,-hat kerem-nem tanultak a nagynagy fonoktol ? Utat kell javitani ,mint vallasztasok elott es mindjart lesz penz falunapokra es egyebekre is boven .Ezt minden valamirevalo udmr-s polgarmester tudja ! A kornyezo falvakban ezt mar nagyaban „megvalositottak „