Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Sepsiszentgyörgy központjában négyes-ötös sorokat képezve indultunk a Mikó sarkán lévő dohányáruda elől, „egészségügyi sétánk” nem egészen a Sugás vendéglő kerthelyiségének bejáratánál ért véget. Innen irány vissza az iskola sarkáig, és újra, és újra. Akkoriban nem ittunk, nem ismertük a narkózást, amely az Újvilágból beszivárgott ide, Székelyföldre is…
Néha megzavart a milícia. A törvény emberei a szocialista társadalomban nem tűrték meg a hosszabb hajat vagy éppen a trapéz nadrágokat… Elvitték, megnyírták őket, de aztán sétáltak tovább. Akkoriban nem voltak maroktelefonok, nem lehetett riasztani, tudósítani a „razziáról”, de valahogy megéltünk azok nélkül is!
A hetvenes évek végén jelent meg sétánkon egy-egy rádió, zenéjét szórva a járókelőkre… Akkoriban itt, a Korzón minden korosztály képviseltette magát: diákok, mérnökök, tanárok, munkások. Főként az esti órákban volt itt minden: civil és katona, férfi és nő, gyerek és aggastyán. Egy dolog viszont közös volt – a nyelv, amelyet mindnyájan beszéltünk: a magyar. Ez volt az a hely, ahol mindenkit, aki számított, biztosan megtaláltál. A kamaszkor ezen „sétálásai” meghatározták a városhoz való ragaszkodásomat.
Akkor még vidéki kisváros volt, ahol mindenki mindenkit ismert, tisztelt. Nosztalgiázom. Szinte látom szemeim előtt a rózsalugasokat, mögöttük a Pavilon környékét a kis asztalokkal, ahol csendben sakkoztak, kártyáztak az idősebb férfiak. Sajnos, mára már nagyon sokan elmentek, helyükre harsány idegenek jöttek ide… Kónya Ádám tanár úr eltávozása után a Pavilonban játszó fúvószenekar is eltűnt… Nosztalgiázom? Vénülök?! – érzékenyedem el. Mindent feledjük el?
Orbán Barra Gábor, Sepsiszentgyörgy