Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Néhány évvel ezelőtt egy jegyzetemben a közel-keleti rezsimeket egy hangyabolyhoz hasonlítottam. Nyoma sincs abban a demokráciának, vakon – egyes fajok szó szerint vakok! – végzik ösztönösen a dolgukat. Ha kell, ezrével elpusztulnak egy betolakodó elleni küzdelemben, annyi baj, a boly számít. Nem szeretnék robotként egy ilyen társadalomban élni, ám ha nekik megfelel, az ő dolguk; ha pedig megunják, ugyancsak az ő dolguk lázadni.
A múlt században a Nyugat Iránban Mohammad Reza Pahlavi sahot támogatta pénzzel, katonai erővel, mindennel. (Persze nem valami semmiből jött jó szándékból, ha nem lett volna ott kőolaj, a kutya sem törődött volna velük.) A sah modern, nyugati típusú társadalmat akart kialakítani, csúfosan belebukott, tízmilliós tömegek hozták hatalomra a konzervatív iszlám vezetőket. Egyszerűen nem kértek az európai–amerikai ihletésű jóléti berendezésből, ha az a szigorú, vallásos erkölcs feladásával jár.
Természetesen a perzsa államban sem mindenki imádja a keménykezű iszlámista hatalombírókat. A tavaly az országon tüntetéshullám vonult végig, nemcsak a politikai vezetést, hanem magát a vallásos önkényuralmat is megkérdőjelezve. Egyes jelentések szerint több száz tüntető életét veszítette. Annyira ádáz volt a rendszerrel szembeni ellenállás. És akkor most, Donald Trump parancsára, egy dróntámadással megölik a legismertebb iráni tábornokot.
Legyen világos, nem feltétlenül siratom a véreskezű tiszteket, valószínűleg gazember volt. De mi lett az eredmény? A perzsa emberek félreteszik az egymás elleni torzsalkodást, és példátlanul összefognak a közös nagy ellenség, Amerika ellen, és forrong a világ, retteghetünk a háborútól, mert kormányunk önként vállalja a rabszolgastátuszt Amerika lábainál, már a deveșelui rakétarendszert emlegetik, pedig mi közünk az egészhez…
Itthon pedig az RMDSZ-be befogadott képviselő előhoz egy újabb autonómia-tervezetet, egyre képtelenebb tételekkel kispékelve. Tudja jól, hogy elfogadási esélye nulla, csak a magyarellenes szólamokat erősíti fel, mert a józan, különben tárgyalásra kész román partnereket is ellenünk uszítja. És így maradunk szövetségesek nélkül. Trump Mussolini-pózban kéjeleg: milyen legény vagyok én! Csakhogy Amerika mindig mások földjén háborúzik, mi pedig helyben szenvedjük el a hősködés következményeit…
A megjegyzéseim a következőek lennének:
1.) Amikor ahogy ön fogalmaz „befogadták, akkor is tudták pontosan mivel foglalkozik, és hogyan.
2.) Az úgymond „befogadás” nem szeretetből és jószândékból történt, hanem politikai megfontolásból, haszonszerzési (azt is írhatnánk, hogy szavazatszerzési) szándékkal, tehát nem kell úgy beállítani mintha abba kézbe harapott volna, mely enni adott neki.
3.) Az RMDSZ csak választásokkor, és csak kampányfogásként foglalkozik az autonómiával, tehát tőlük semmit sem vágatunk ezen a téren.
Attól még nyilván nem az extremitások jelentik a jó utat ebben a kérdésben (sem), de attól még nem kell