Közben, bánatában érettségizett.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Apró koromtól fanatikus olvasó vagyok, és megőriztem azt a szokásomat, hogy amint valami érdekesre bukkanok, rohanok valakivel megosztani. Ugye, Kis Béla elemista osztálytársam, ‘sze te is így rohantál hozzám gyermeteg felfedezéseiddel? Most mivel a barátaim a tengerparton és a hegyekben vannak, te vagy, kedves olvasó, a legközelebb, figyelj kegyesen és ámulj.
Ezt csak szó szerint idézhetem Suetonoius Caligula-életrajzából:
„Egy alkalommal azt kívánta, hogy egyik szenátort ízekre tépve láthassa; felbérelt tehát embereket, és azok, mikor a szenátor a Curiába belépett, hirtelen kiabálni kezdtek, hogy »a haza ellensége«; rárohantak, írószerszámaikkal összeszurkálták, és átadták a többieknek, hogy tépjék ízekre. Caius csak akkor elégítette ki étvágyát, mikor az áldozat tagjait, az utca porában végigvonszolt beleit halomba rakva maga előtt látta”. Az írószer, a stylus – utánanéztem – jókora kaparó, véső, szúró eszköz volt, agyagban, lágyabb fémben nyomot hagyó. Elgondolkodom, a mai sajtó sokszor nem hasonlóképpen egy valós vagy volt ellenség szétmarcangolására használtatik? És egy kérdés, amire válaszom nincs: hogyan tűrtek el egy néhány tízmilliós állam élén négy évig egy cégéres, gyilkos pszichopatát? Meg egy Nérót?
Íme, szemelvény egy 1668-as perből: „engem, minden igaz ok nélkül, igaz nemes asszonyt, a Colosvari piacon kurvának, boszorkánnak diffamált” Mit követel a sértett hölgyemény? „Nyelve az nyaka csigolyájára vonattassék érte”, de ha a bíróság nem így dönt, kártérítést igényel. Nem tudom, mi lett a vége, de volt olyan per, ahol a rágalmazó asszonyt „zsákba varrattak és a tóba suffocaltattak”. Brr.
Végül egy történet, amely, bevallom, megkönnyeztetett. 1950-ben a koreai háborúban egy falu a kommunisták kezébe került. A keresztény tanítót halálra ítélték, de mivel az egy árvaházat is működtetett, a tiszt a tanító 19 éves fiát lövette agyon, az apa szeme láttára. Három év múlva a tiszt a déliek fogságába került, és emberiség ellen elkövetett bűnökért halálra ítélték. A tanító – a perben az egyik sértett fél – arra kérte a bíróságot, adják az elítéltet a kezébe próbaidőre, hogy ő nevelje. Az agyonlőtt fia szobájában szállásolta el, és rejtély, mi történt közöttük, de a volt kommunista gyilkos ma keresztény lelkész.
Közben, bánatában érettségizett.
Én tudok egy romák pacákról, aki Ámerikában drogogosan, alkoholosan vezetet autót és pénzügyi bonyodalmakban keveredett szintén az usankában, s ma már egy puritán ország miniszterelnöke.