Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ímélekkel kelünk, online hírekkel tízóraizunk, netről sztrímelt filmeken alszunk el, Facebook-platformon kommunikálunk, Instagrammon élünk. Harminc év internetes forradalma megváltoztatta egész életünket, mellette pedig teljesen átformálja a valós személyiségünket. Virtuális világban kapkodunk jobbra-balra, ahol elszakadunk a valóságtól. Amelyben felcserélődnek a fontossági sorrendek.
Mi az első? A lájk. Majd utána? A cset. Mi marad utoljára? A család. Embereket látok sétálni egymás mellett, de nem beszélnek. Kávézó emberek a vendéglőben, de nem szólnak egymáshoz. Utazó emberek a buszon, de nem beszélnek. A barátságok megszűnnek, a kapcsolatok véget érnek, a testvérek összevesznek, de nem beszélnek. A telefon jobban lefoglal bennünket, mint a mellettünk ülő személy valós énje. Hiába van kétezer ismerősöm a Facebook-on, még mindig magányos vagyok; minden nap beszélek velük, de egy sem ismer igazán engem. Mikor a „szemükbe nézek”, vagy a nevüket látom, az egyetlen baj, hogy csak a képernyő üvegén látom.
Ott van mindenünk ama bizonyos üveg mögött, és ahogy bejelentkezünk a Facebook világába, az ajtók bezárulnak, és rabokká válunk, akiket már csak a barátságok és a kapcsolatok illúziója tart életben. És ha egy pillanatra is felnézünk, látjuk a zavart világot, amelyet dicsőítünk, és ahol a saját érdekeid, és saját érzéseid számítanak. Ahol megosztjuk életünk apró örömeit, viszont az érzelmek háttérbe szorulnak. Felvetődik a kérdés, mikor vagyunk a legboldogabbak: ha megoszthatjuk élményeinket a Facebook-on, ha visszajelzéseket kapunk rá, ha ezren lájkolják az új profilképünket?
A kérdések a felismeréshez vezetnek, mintha önmagunkat látnánk, a saját nemzedékünket egy virtuális üvegkalitkában, aminek szlogenje az új normalitás. De tényleg az lenne? Amikor én voltam kisgyerek, a barátaimmal bicikliztem és játszottam a parkban. A cipőmön óriási lyuk tátongott, a térdem tele sebekkel, és egy nagy klubház állt a diófánk tetején. Ma üresek a parkok, csend honol mindenütt. A világ tele van okos telefonokkal és buta emberekkel, akiknek ott a kezükben a megoldás, a gomb, amely egyszerre kapcsolja ki a virtuális világot, és kapcsolja be a valós élet fényét.
Tamás Réka