Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Villámpostán érkezett az interjú, Bartis Attila íróval készítette Lavinia Bălulescu, megjelent az Adevărul (Igazság) c. román lapban idén, október legelején. Most távol maradok Bartis A vég című regényétől, attól is, mennyi abban az emlék, önéletrajzi beállítás és a többi. Annál közelebb lépek az igazsághoz, emlékezvén a szerző édesapjára, Bartis Ferenc költőre, újságíróra.
A nemzetközi földrengéseket a 20. században mindig kihasználó Románia, az 1956-os magyarországi, szovjetellenes forradalmat és szabadságharcot is ki akarván használni, fölajánlotta a Szovjetuniónak a fegyveres segítséget, ám a „békebástya” azt intette, elbánik maga is velük. Na, az ’56-os rengés utóhullámait mohón kihasználva, százával, ezrével zárták ki, be, üldözték nyugatra és halálba a magyarokat. Ezek közé tartozott az egyetemista Bartis Ferenc is, tíz évet kapott 57-ben, hetet leült.
Az interjúban az is írva, hogy a Bartis-család a kommunista rendszer üldözése miatt települt át 1984-ben Magyarországra. Ez sima, szőrmenti fogalmazás, mert más az üldözés és más az ártatlan bebörtönzés. És itt találkoztunk teljében az igazsággal a tavaly, azelőtt és máig. Ugyanis a kommunista vezérek, a megvadult szekuritátésok egyáltalán nem menekültek ki Romániából 1989-ben. Nem Ceaușescunak, Sztálinnak, Mao Ce Tungnak volt jellemzője a börtön.
Gondolok pontosan arra, hogy NEM CSAK AKKOR üldözték Romániában a magyarokat, hanem ma is. Kézdivásárhelyen évek óta tart a „terrorista” újévi fénygömbök vizsgálata. Iskoláink, egyetemeink elúsztak e rendben. Markó Attila RMDSZ-es képviselő börtönítélet elől menekült ki innen, mert a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégiumot – többedmagával – visszaszolgáltatta az egyháznak. A magyarság üldözése ma is veszettül tart, de most nem csak egy (kommunista) román párt ragyog, hanem féltucatnyi. Gyűlöltem s ma is rühellem a kommunizmust, ám a nemzetüldözés nem egyedi sajátossága volt, hiszen lám, örökletes.