Keressük a fényt!
Egy több évezredes emberi tapasztalatot foglalt tömör mondatba a Könyvek Könyve, mis...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Valamikor a XVI—XVII. században születhettek ezek a nóták, s a felvidéki palóc dalnok ízes előadásában tényleg magukkal ragadóak. Megható emlékem is fűződik ehhez a lemezhez. Még a kilencvenes évek elején ismertem meg a művészt, aki a Hargita Népi Együttessel Sepsiszentgyörgyre is ellátogatott, s a színpadon nem csupán énekhangjával nyűgözött le, hanem a szétszóródott magyarság sorskérdéseinek feltárásával is. Körbejárta a világot, mindenhol, ahol magyarok élnek, ebből tudott magával ragadóan beszélni a hallgatóságnak.
Tartottuk a kapcsolatot, és 1993-ban eljutottam hozzájuk, Budapesten a Baka utcában kerestem meg. Akkor ajándékozott meg a vadonatúj Virágénekek a XVI–XVIII. századból című nagylemezével. Most, hogy hallgatom, eszembe jut, milyen rajongással beszélt földijéről, Balassi Bálintról, aki a virágénekek születésének évszázadában valósággal ontotta virágéneknek beillő verseit, dallamot is kínálva hozzájuk, amelyeket aztán annyi évszázad múltán Béres Ferenc meghordozott a földkerekségen.
Ott, a Baka utcai társas házban még dúdoltunk is, no, nem Balassi-nótát, hanem egy népdalt, amely méltán illeszthető a virágénekek mellé. Ez is pünkösdöt idézi, s nincs is talán olyan népdalénekes, aki időnként ne venné ezt fel műsorrendjére, a Balassi-verssel együtt. „Két szál pünkösdrózsa,/ kihajlott az útra,/ El akar hervadni,/ Nincs, ki leszakítsa”/ – ez van a népdalban, amelyet nagyon sokan fel is dolgoztak, nyilván, megőrizve az eredeti ízes dallamot. És közben hallgatom a három történelmi egyház püspökeinek szavait, a pünkösdről szóló fejtegetéseiket, és ehhez hozzátehetem még Böjte Csaba atya pünkösdi elmélkedéseit. Mindannyian arról szólnak, hogy pünkösd tulajdonképpen létünk, életünk kifogyhatatlan erővel való feltöltését jelenti, általa árad szét lelkünkben a bizonyosság, hogy a jóságnak mindenben meg kell mutatkoznia, s a hozzánk érkező Szentlélek titka bennünk rejlik.