Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Egy magnófelvétel volt a bomba! Amelyen a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) főnöke, Laura Codruţa Kövesi arra kérte a munkatársait, hogy minden eszközzel tegyék hűvösre a miniszterelnököt és jó néhány minisztert. Valaki a jelenlévők közül felvette a „munkamegbeszélést”, és kijuttatta a sajtónak. A főügyész mindjárt belső vizsgálatot indított el, amelyben a hazugságvizsgálót is igénybe akarta venni, mert tudni akarja ki volt az „áruló”, aki, szerinte, a szöveget is módosította (bár ezt szakértők tagadják). Erre többen nem voltak hajlandóak. Sőt. Doru Ţuluş, Mihaela Iorga és Nicolae Marin ügyészek az Igazságügyi Felügyelethez fordultak a DNA vezetőjének túlkapásai miatt. Egyébként rajta vannak a kinevezésének ellentmondók 61-es listáján. Persze, Kövesi sem hagyta alább: a három rebellis eltávolítását kérte, s ezt el is érte. De erre fel nyolc ügyész kérte a máshova helyezését, közte olyan is, akit csak az idén vettek fel. Nem akarnak a főügyész törvénysértő, s az alkotmánybíróság döntéseit figyelembe sem vevő módszereivel dolgozni.
Itt már nem arról van szó, hogy – amit gyakran Kövesi hangoztatott – a tolvajok, a pénzt lenyúlók, börtönbe valók védekeznek, hanem, hogy néhány munkatársának elege lett a diktatúrát idéző ügyrendezésekből. Ez vitte mély válságba a Korrupcióellenes Ügyészséget. Olyannyira, hogy Tudorel Toader igazságügyi miniszter kérte a már tíz éve esedékes felülvizsgálatát, főleg az ügyészség menedzselésének ellenőrzését. S ennek eredményei után akar intézkedni, nem hagyva figyelmen kívül komoly érvek alapján az ügyészség vezetőjének leváltását sem. Persze, azt már most megjósolhatjuk, hogy ez nem fog könnyen menni. Kövesi külföldön elismerésnek örvend, s az államfő, Klaus Johannis is támogatja. A baj csak abban van, hogy nem kis nézetkülönbség jött létre közte és a munkatársai között. Ezért mind többen akarják otthagyni az intézményt, egyszerűen, mert nem akarják az alkotmányt figyelmen kívül hagyva a főügyész hírnevét öregbíteni.
Egyébként Stefano Bottoni történésznek igaza lehet, amikor azt írta, hogy a DNA a kilencvenes évek olaszországi korrupcióellenes hadjáratára emlékezteti, ami után a maffia megmaradt, de a politikai pártokat, a kormányokat azonban szétverték. Mégpedig az ügyészség segítségével.
Úgy látszik, ez Romániában nem megy.