Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nincs a természetnek két teljesen egyforma alkotása. Az a természeti környezet, amely éppen száz esztendővel ezelőtt a fatimai jelenések helyszíne volt, mégis halványan a csíksomlyói „nyeregre” emlékeztet, mégha amott a „nyereg” hajlata sokkal enyhébb is, mint a mienk, no meg az az utóbbi száz évben teljesen beépített területté vált. Lelkiség szempontjából aztán újabb egyezésre lelhetünk bennük, mindkettő a Mária-kultusz messze földön híres helyszíne, a Csodatevő jelenlétének köszönhetően.
A Mária-kultusszal van összefüggésben az is, amit egy középkori legenda őrzött meg. Eszerint egy Máriát tisztelő lélek rózsából kötött koszorút, hogy azzal díszítse a Szűzanya szobrát. Egy napon aztán látomásban kapott figyelmeztetést, hogy úgymond más „rózsakoszorú” is van, amely még nagyobb örömet szerezhet a Szűzanyának, lévén, hogy az imádság rózsává válik Mária kezében, s ezekből fonja a legszebb füzért magának.
Az imádkozó ember számára viszont a rózsafüzér, azaz az olvasó a maga kézbe vehető tárgyi valóságában is sokat jelent, s búcsúk vagy zarándoklatok alkalmával ajándékképpen is szokott vásárolni az otthoniak számára. Amilyet azonban a fatimai kegyhely kínál a látogatónak, nem vásárolható meg, csak ama rózsafüzérrel való „találkozás” élménye osztható meg az otthon maradottakkal.
Ott, a több százezres tömeg befogadására alkalmas beépített szent helyen, a portugál ég alatt az egyik magaslatra épített régi, 1953-ban felszentelt bazilikával szemben, a „nyereg” másik végében, a teljességében modern stílű, csak néhány éve befejezett új templom előtt áll a rózsafüzér szobra, két magas és karcsú fehér oszlop foglalatában. Merész művészi ötlet eredménye ez a rózsafüzérszobor!
Ha csupán röviden akarnók ennek értelmét felvázolni, azt mondhatnók, hogy a rózsa bizonyos értelmezésben a virágok királynője, s a keresztény szimbolikában ezért Mária virágának tekinthető, a füzér, illetve koszorú a végtelennek és az örök életnek a jelképe lenne, a szobor pedig mint műalkotás valamilyen alakot ábrázol térben, s innen jut el a művész által megfogalmazott üzenet a nézőhöz.
Ez a rózsafüzérszobor méretei és szimbolikája folytán, a maga teljes művészi valójával alázatra és imádságra hív fel. Ettől is, attól is eléggé eltávolodott a mai ember. Időszerűnek vélem tehát a szobor üzenetét!