Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ezt a címet kölcsönvettem valakitől, aki megrázó módon fejezte ki a természetrombolás miatti háborgását. Ott lóg a Kónya Ádám Művelődési Ház kiállító termének falán a szókimondó és nyugtalanságot keltő festmény, amely egyike annak a 29 munkának, amelyeket tizenegy alkotó küldött, szállított be a Föld című tárlatra.
A Sepsiszentgyörgyi Amatőr Képzőművészek Szövetsége legutóbbi, a Kónya Ádám Művelődési Házban megnyílt közös kiállításának alkotói olyan témát járnak körül, amely jelenleg a világot átölelő legfontosabb gondjaink egyike, a Föld életképességének megőrzése. Mit is indíthat el bennünk a golyóbis nevének kiejtése, mivel telítődik ez a gondolat egy képzőművész lelkületében, mit tud ő az ecset, a szín, a vászon közbeiktatásával többet mondani nekünk arról, ami mindannyiunk közös tulajdona?
Meghökkenti a nézelődőt az a komoly melléállás és kitárulkozás, amellyel találkozunk majdnem minden festmény előtt megállva. A pusztuló világot vetítik elsősorban elénk ezek a munkák, és ha fel is tűnik – főleg a színekben – az életigenlés és az ezzel járó felelősség, szorongó érzéseinket nem oszlatja el semmi. Mintha az utolsó ítéletre érkezett volna a fekete varjú, tátogva követeli az utolsó csepp vizet is a kiszikkadt világ…
De azért kételyes felüdülést is hordoznak a bizakodást is árasztó vásznak, mintegy visszaidézve a valamikori (mai?) kikeletet, a zöld mezőt. A fölénk hajoló, megsértett ember sovány karjaira, csontvázára, betegségtől megnyúlt ujjaira, kiszáradt körmeire emlékeztető facsonk rettenettel tölt el. Tényleg ilyen lesz majd a környezetünk, ilyenek vagyunk mi, akik a gyógyítás helyett a pusztítást választjuk?
Úgy gondolom, úgy érzem, fel kell sorolnom itt azok nevét, akik kegyetlen szigorral figyelmeztetnek a közös, nagy feladatra: Cotoară Aranka, Gyimesi Nagy András, Kese Terézia, Márton Etele, Kádár Erzsébet, Stancu Margit, Fábián Gizella, Váncsa Sándor, Kovács Béla, Balog Klaudina, Zólya-Katona József. A kiállítás megtekinthető a Kónya Ádám Művelődési Házban.
Köszönjük szépen TANÁR ÚR, a szép észrevételeit. Szertettel mindig várjuk, a kiállításainkra ……