Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A sakk is lehet látványos élménysport. Az első igazán sztárjátékos, az amerikai Paul Morphy egyik parádés lépése után az ujjongó közönség pénzérméket dobált a sakktáblára, a győztes fölöttébb nagy örömére. Ám még egy jó évszázadot kellett várni, amíg megjelent Robert Fischer, hogy rendet teremtsen a hatvannégy fehér-fekete négyzet háza táján.
Egy őrült zseni, egy borotvaeszét különcséggel álcázó gátlástalan számító? Ki a megmondója? Amint örök rejtély marad Rimbaud, a francia irodalom csodagyereke húszéves korában csapot-papot-verset elhagyva elment kereskedni Afrikába. Fischer is iskolát otthagyott, porrá verte ellenfeleit, eltűnt, feltűnt, illetve itt-ott látni vélték, és íme, tíz éve halott. (Különben szinte biztos, hogy a kis Bobbyt az anyukája egy Neményi Pál nevű magyar matematikussal eszkábálta össze forró perceiben, a névadó apuka csak statisztált, mint tábla mellett a rég leütött gyalog.) Nos, Fischer nem elégedett meg néhány odavetett dollárral – ha egy félholtra vert bokszoló egy tarisznyányi pénzt kap, akkor tessék az én eszemet is megfizetni – volt a nagyon is helyes elve. Tökéletes szervezést követelt a versenyeken, jól tette, a sakkból elsőoldalas hírtémát csinált, okos dolog lenne mifelénk is iskolákban tanítani.
Öregkorára bujkálnia kellett, mert levegőnek tekintette a volt Jugoszlávia elleni gyilkos embargót, részt vett egy belgrádi versenyen, ezért a szabadság hazájában akár tíz év börtönt kapott volna. Borzasztó, amikor a politika játékeszközzé alacsonyítja a sportot. Fischer Spasszkij elleni világbajnoki meccsét a nyugati és a szovjet rendszer közötti gigantikus összecsapásként reklámozták, pedig csak egy szuperzseni és egy nagyon szorgalmas, komoly orosz bajnok tiszta küzdelme volt. Később az orosz–zsidó disszidens Kaszparov és a talpig becsületes Karpov meccséből még nagyobb politikai cirkuszt kerekítettek, nem a sakk előnyére.
De mit mondjunk? Ha nincs politika, van politikai korrektség. Gyönyörűség nézni az ausztrál tenisztornán a férfi sztárokat, uncimunci rózsaszínű trikókba-gatyákba öltöztetve, így kedveskedik a Nike szponzor az LGBT közösségnek. Alig várom látni a szőrös-szakállas Nick Kirgyiost Barbie-modelles rózsaszínű csipkebugyiban.